Uşak’ta ki Okullarda Diyabet Eğitimleri Devam Ediyor

Uşak Diyabetliler Derneği tarafından hazırlanan Proje kapsamında Uşak merkez ve ilçelerdeki okullarda diyabet eğitimleri devam ediyor.

Uşak’ta ki Okullarda Diyabet Eğitimleri Devam Ediyor
banner628
banner601

Uşak Diyabetliler Derneği tarafından hazırlanan proje kapsamında Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda, Uşak İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime diyabetli öğrenciler, öğrenci aileleri ve öğretmenler katıldı.

Uşak İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimde İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas ve Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin öğretmen ve öğrencileri yalnız bırakmadı.

Sağlık Bakanlığına bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğretmen, öğrenci ve velilerin; çocuklarda diyabetin erken tanısı ve okulda diyabetli öğrencilerin bakımı konularındaki yeterliliklerini geliştirme çalışmalarını içeren programda Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof Dr. Cevdet Duran Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Uzmanı Doçent Dr. Ziynet Alphan Üç, Diyabet Hemşiresi Esin Altan Erdem tarafından “Diyabet Nedir?”, “Çocukluk Çağında Diyabet” konularında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER