ÖZTAN HASTANESİ MEDİCALPARK UŞAK HASTANESİNİ DEVİR ALDI

ÖZTAN HASTANESİ MEDİCALPARK UŞAK HASTANESİNİ DEVİR ALDI
banner628

Sağlık sektöründe dev gruplar genellikle yerel hastaneleri alarak bünyelerine katıyor. Ancak Uşak'ta bir ilk gerçekleşti ve küçük büyüğü satın alarak işleri tersine çevirdi. Medicalpark Uşak Hastanesini Öztan Hastanesine devir etti. Uzun süredir devam eden görüşmeler tamamlandı ve Medical Park Uşak Hastanesi Özel Öztan Hastanesine devir oldu.

İlk olarak 2009 Yılında Ceyline Hospital olarak Ahmet ve Ayhan Ceylan kardeşler tarafından açılan hastane bir yıl sonra Medical Park'a devir oldu. Korona Virüsünün başlaması ile birlikte pandemi hastanesi olan Hastaneyi almak için Öztan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı genç girişimci Burak Öztan görüşmelere başladı. Uzun süren pazarlıklar sonucu anlaşma imzalandı ve Medical Park 10 yıl önce geldiği Uşak'tan çekildi.

Hastanenin demirbaşları Öztan Hastanesine devir edilirken Hastane bundan böyle Öztan Hastanesi olarak hizmet verecek. Hastanenin Mülkiyeti yine Ahmet Ceylan ve Ayhan Ceylan ailesine ait olarak kaldı.

Ege Bölgesinin ilk özel hastanelerinden biri olarak 29 yıl önce Dr. Uğur Öztan ve kardeşi Arif Öztan tarafından kuruldu. Geçtiğimiz yıllarda Hastanenin başına Uğur Öztan'ın oğlu Genç işletmeci Burak Öztan geçtikten sonra hastane daha da modern hale getirildi. Özel Öztan Sağlık Hastanesi 83 yataklı ve modern tıbbi cihazları ile Uşaklılara hizmet veriyordu.   Medical Park'ın devir alınması ile Öztan Hastanesi daha da güçlenmiş oldu ve daha çok hastaya hizmet verecek.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER