MİLLETVEKİLİ ALTAY'DAN 200 YATAKLI YENİ HASTANE MÜJDESİ

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, kentte 200 yataklı yeni hastane binası yapılacağını söyledi.

MİLLETVEKİLİ ALTAY'DAN 200 YATAKLI YENİ HASTANE MÜJDESİ
banner282

Altay, 24 Haziran’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim çalışmalarını sürdürüyor. Banaz ve Sivaslı ilçesinde köyleri ziyaret eden milletvekili Mehmet Altay, AK Parti hükumetleri döneminde sağlık alanında önemli yenilikler yapıldığını, Uşak'ın da bu yeniliklerden pay aldığını ifade etti. Uşak'ta 200 yataklı yeni bir hastane binasının inşa edileceğini ve böylelikle toplam yatak kapasitesinin 850’ye ulaşacağını söyleyen Altay, "Devletimizin sunduğu imkanlarla, lüks otel konforunda ilave 200 yataklı daha bir sağlık tesisimiz olacak.” dedi

Sağlık hizmetlerinde kalitenin her geçen gün arttığına dikkat çeken Altay, " İlimize modern bir hastaneyi kazandırdık ve özel sağlık kurumlarıyla eşdeğer seviyede hizmet vermeye devam ediyor. Hastanemiz, UşakÜniversitesi Tıp Fakültesiyle entegre hale gelerek nitelik anlamında da önemli kazanımlar elde etti. Komşu ilçelerden de yoğun talep gören hastanemizi büyütmeye karar verdik ve 200 yataklı ek binanın ihale süreci başladı. Binanın bitmesiyle ilimiz önemli bir sağlık tesisini daha kazanacak." dedi.

banner563
Kentteki hastanelerin toplam yatak kapasitesinin 850’ye çıkacağını kaydeden Mehmet Altay, şunları söyledi:

"Hastanemize köylerimizden ve ilçelerimizden yoğun bir talep geldiğini görmekteyiz ve kapasite artırımına giderek halkımıza daha kaliteli hizmeti amaçlamaktayız. Yapacağımız son yatırım sayesinde yataklı hasta noktasında hiçbir sorun olmayacak. Konuyu devlet büyüklerimiz de bizzat yakından takip ediyorlar. Sayın Başbakanımız, Uşakziyareti sırasında hastane binasıyla ilgili halkımıza gerekli açıklamaları yaparak, verdiği önemi ortaya koydu. Uşak halkımıza hayırlı olsun. Bugüne kadar vatandaşımıza verdiğimiz her sözü tuttuk. Bazen verdiğimiz taahhütleri yerine getirmemiz belli bir zaman aldı, fakat eninde sonunda yerine getirildi. Verilen sözleri tutmamızda bize en büyük gücü, önce Cenab-ı Allah ve sonrasında da milletimiz verdi. 16 yıllık AK Parti iktidarında, istikrarlı bir şekilde büyümenin nasıl sağlandığını vatandaşımız gördüler. Şimdi önümüzde 24 Haziran seçimleri var ve bu tarih, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir milattır."

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER