Gripten Korunma Yolları Nelerdir?

Hava Soğumaya Başlayınca Grip Olmamak İçin Çabalar da Artıyor.

Gripten Korunma Yolları Nelerdir?
banner628
banner601

Grip olduktan sonra kurtulmak ise çok daha zor Bu nedenle gripten korunma yollarının neler olduğunu haberimizde sizler için derledik.

Havaların soğumasıyla birlikte hasta olma ihtimali de artıyor. Grip olmamak için yapılması gerekenler dikkate alındığında hastalıklardan kurtulmak mümkün. İşte gripten korunmak için yapılması gerekenler...

-Özellikle taze sebze ve meyveler soğuk havalarda da sağlıklı kalmak isteyenlerin imdanına yetişiyor.

-Yumurta, süt, balık, ıspanak, portakal, havuç, yeşilbiber, kayısı gibi sarı, turuncu ve yeşil sebze ve meyvelerde bulunan A vitamini güçlü bir antioksidandır.

-C vitamini vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlar, savunma sistemini güçlendirir. Yeşilbiber, maydanoz, tere, roka, karnabahar, ıspanak, portakal, limon, mandalina, kuşburnu gibi besinler bol miktarda C vitamini içerir.

-E vitaminin vücut çalışmasındaki en önemli görevi antioksidan özelliğidir. En zengin kaynakları; fındık, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar, sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller, tahin gibi besinlerdir.

-Bal enerji veriminin dışında karasal iklime sahip ve gün içi ısı farkının fazla olduğu bölgelerde soğuğa ve soğuk algınlığına karşı, ağız, boğaz ve bronşlardaki rahatsızlıklarda ve enfeksiyonlarında doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

-Özellikle kuşburnu, ıhlamur, ahududu, böğürtlen bu dönemde antioksidanca zengin olanları olarak sıralanabilir. Limonla zenginleştirerek kendinize doğal bitki çayları karıştırabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER