SAADET PARTİSİ UŞAK İL KONGRESİ YAPILDI

Saadet Partisi Uşak 6. İl olağan kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun da katılımı ile yapıldı.

SAADET PARTİSİ UŞAK İL KONGRESİ YAPILDI
banner628
banner601

Kongre için Uşak’a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Atatürk Kültür Merkezinde partililer ile bir araya geldi.

Temel Karamollaoğlu Türkiye’nin 23 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir döneme girdiğini belirtti. Saadet Partisi’nin “Milli Görüş” çizgisinde hareket etmeye devam ettiğini, hükumetin doğru yaptığı icraatları desteklediklerini, yanlışlarını ise eleştirmeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

Rusya’dan alınan S 400 füzeleri hakkında da konuşan Karamollaoğlu, son günlerde S 400 meselesi gündemde Türkiye ihtiyacı olan füze savunma sistemi için Rusya ile anlaştı ve S 400 füze savunma sistemini kuruyor. ABD çünkü bize kendi füze savunma sistemini satmadı. Türkiye, Rusya ile anlaşınca F-35 uçaklarını verememekle bizi tehdit ediyor. Biz Türkiye’nin acilen füze savunma sistemine kavuşması gerektiğini söylüyor, Rusya’dan alınmasını da destekliyoruz. Lakin neden Türkiye kendi füze savunma sistemini yapamıyor, kendi uçağını yapamıyor diye eleştiriyoruz dedi.

AK Parti hükümetinin politikalarını da eleştiren Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin 20 yıl önce kendi kendine yetebilen 7 tarım ülkesinden biri olduğunu şimdi ise dışa bağımlılığın arttığını anlatarak konuşmasına şöyle devam etti:

“Acil olarak tarıma el atılmalı, çiftçinin üzerindeki üretim maliyetleri düşürülmeli. İlaç sanayide keza öyle, biz Türkiye’de ilaç üretmiyor sadece ambalaj yapıyoruz. Avrupa’da, ABD’de kullanılması yasak pek çok ilacı satın alıyoruz. Size çarpıcı bir örnek vereyim. Son zamanlarda doğum oranlarında düşüş meydana geldi, nüfusumuz azalıyor. Son yıllarda evlenen genç çiftlerimiz çocuk yapabilmek için hastanelere doktorlara başvurur oldu. Niye oluyor bu, dün yoktu da bugün var. Bunun nedeni yediğimiz gıda, kullandığımız ilaç. Bizi kısırlaştırıyorlar, sadece bizi değil tüm dünyayı kısırlaştırıyorlar bunu görmek lazım”

Karamollaoğlu’nun Konuşmanın sonunda uzun yıllar hizmet veren eski yöneticilere de plaket verdi. Tek listeyle gidilen kongrede geçerli oyların tümünü alan Hüseyin Çakmak yeniden göreve oy birliği ile seçildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 15:36
banner632
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER