Cahan 2015 Yılını Değerlendirdi:

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte onlarca projenin hayata geçtiğine vurgu yaparken, “İlimizin yaşanabilir bir kent olması adına ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Cahan 2015 Yılını Değerlendirdi:
banner628
banner629
 Belediye Başkanı Nurullah Cahan 2015 yılında yapılan çalışmalar ve projelerin son durumu hakkında açıklama yaptı. Cahan, yılı faydalı bir şekilde sonlandırdıklarını ve Uşak’ta değişimi başlattıklarını bildirdi. Ortak aklı önemseyen bir yapıda projelere yön verdiklerine değinen Cahan, “Bu kapsamda girilmedik sokak ve mahalle bırakmadık” ifadesini kullandı. Her mahalleye özel çalışmaların yanında kentin ufkunu değiştirecek çalışmalara ve sosyal projelere de önem verdiklerine değinen Cahan projelerini anlattı.

Kentsel Dönüşümde 2016 yılı milat

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Uşak’ a katkılarını anlatan Cahan, “Proje yıllarca bitirilmemesi nedeniyle kentin kanayan bir yarası olmuştu. Biz göreve gelir gelmez önceliklerimizin arasına kentsel dönüşümü aldık. Neticede ihalesini sağladığımız projede binalar yükseldi. Son haliyle bile kentimizin gelecekteki parlayan yıldızı olacağını gösteren projemiz 2016 yılında sona erecek. 430 bin metrekarede yaklaşık 450 milyon TL’lik projemiz ilimize ayrı bir hava katacak” dedi.

Kent Park Projesi’nde her şey yolunda

Görevde oldukları kısa sürede Kent Park Projesi’ni de ihmal etmediklerini dile getiren Cahan, “Projemizde kısa sürede büyük yol kat ettik. Meteoroloji Müdürlüğü binasının yıkımının akabinde Adliye hizmet binasını yıktık. Yakın zamanda yeni yerlerinde hizmet verecek olan Besim Atalay Ortaokulu, Güzel Sanatlar Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi binaları da yıkılacak. Bu sayede projede büyük mesafe alacağız. Görev süremiz dolmadan yaklaşık 100 bin metrekarede güzel bir meydanı ilimize hediye edeceğiz” diye konuştu.

Dokuzsele Deresi Islah Projesi kentin gerdanlığı olacak

“Kentimizin gerdanlığı konumunda olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nde de her aşamayı ciddiyetle takip ettik. DSİ yetkilileriyle sürekli irtibat halinde olduk, bu sayede projenin ilimize yakışan bir durumda olmasını sağladık. Yaklaşık 30 milyon TL’lik projemiz 2016 yılında bitecek ve su tutar bir vaziyete olacak”

Karaağaç Mahalle Konağı bitti

“Her mahallede yapmayı planladığımız ve mahallelere ayrı bir hava katacak Karaağaç Mahalle Konağı’nı bitirdik. Konağımız mahallenin ihtiyaçlarını gözetmekle birlikte, mahallenin kültürel değerlerine de yön verecek bir özelliktedir”

Kemalöz Pazar Yeri sona erdi

“İlimizde bütün pazar yerlerinin yenilenmesi ve modern bir hale gelmesi gerekiyordu. Bazı mahallelerimizin de pazar yerleri ihtiyacı söz konusuydu. İşte biz bu konuda ilk adımı atarak Kemalöz Mahallesi’ne yakışan kentin en büyüğü olma özelliğine sahip olan pazar yerini bitirdik. Yakın bir zamanda Fatih Mahallesi’nde büyük ve modern bir pazar yeri inşa edeceğiz”

Kayaağıl’da Apartları Açtık

“Günden güne popülaritesi artan ve beğeni kazanan Kayaağıl Termal Tesisleri’nde en büyük ihtiyaçlardan birisi olan apartların sayısını arttırdık. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun katılımıyla 24 apart hizmete girdi. Bunun yanında yakın zamanda bölgede aqua park, restoran ve market de hizmete başlayacak.”

Yüksek gerilim hatlarında sözümüzü tuttuk

“Yüksek gerilim hatları konusunda verdiğimiz sözü yerine getirdik. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin en büyük sıkıntısı olan ve proje yapmanın önünde en büyük engel olan yüksek gerilim hatları kaldırıldı. Yakın zamanda bu çalışmayla beraber Cuma Pazarı yenilenecek ve yeni projeler bölgede can bulacak”

Trafikte tehlike saçan noktalara çözüm bulduk

“İlimizde kaza ve ölümlere neden olabilecek noktalar söz konusuydu. İzmir- Ankara karayolu üzerinde buluna kentimiz on binlerce aracın geçtiği bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle hem kent içi trafiği rahatlatmak, hem yaralanma ve ölümlerin önüne geçmek, hem de şehirler arası trafiğin daha da sağlıklı akması için çalışmalar yaptık. Şu an Huzur Park civarında köprülü kavşak çalışmaları ilerliyor. Bunun yanında terminal ve stadyum kavşakları için battı çıktı projelerine yakında başlıyoruz. Şehit Mehmet Bozkuş Köprüsü bitiminde modern bir üst geçidimiz için çalışmalar başlıyor. Diğer yandan Halil Kaya Gedik Bulvarı’nda öğrencilerimiz için inşa ettiğimiz üst geçit bitmek üzere”

Taziye evi bitti

“Aybey Mahallesi’nin en büyük talepleri arasında yer alan taziye evini de bitirdik. Yakın zamanda açılışını yapacağımız taziye evimiz bölgeye her anlamda katkı verecek. Bunun yanında Sarayaltı Mahallesi’nde de taziye evi yakın zamandaihale gerçekleştireceğiz ve yapım çalışmaları başlayacak”

Ana caddeler artık daha rahat

“İlimizin ana caddelerinin yollarında büyük sıkıntılar söz konusuydu. Ana caddelerimizdeki yolları sürekli bozuluyor ve günü kurtaran çalışmalar yapılıyordu. Biz bu konuda kalıcı çözümler sağlamak adına bütün çalışmaları tamamladık. Yollarımızı kaliteli ve modern bir hale getirdik. Zübeyde Hanım Caddesi, Nuri Şeker Caddesi , Kıbrıs Caddesi ve Fatih Caddesi gibi işlek caddeler daha güvenli ve konforlu oldu”

Tarihi dokuya sahip çıkıyoruz

“Uşak Belediyesi olarak tarihi dokuya da sahip çıktık. İlimizin yeni nesillerine kültürel mirasımızı bırakmak adına Dokur Evimizin yanında yer alan tarihi evi restore ettik. Karadede Mezarını da baştan yaparak hak ettiği konuma getirdik. Restorasyonla ilgili çalışmalar devam ediyor”

Uşak Halılarına sahip çıktık

“Kentin en önemli marka değerlerinden birisi olan Uşak Halıları için ciddi projeler yaptık. Projelerimiz sayesinde yeni nesil halılarını öğrendi ve halılarımızın tanınırlığı daha da arttı. Yapılan çalışmalar neticesinde halı talebinde patlama oldu”banner636
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER