"Benim cesaretim ve umudum var"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Aday adayı Mali Müşavir Celalettin Çoban, “Başka bir seçeneğimiz, başka bir çıkış yolumuz yok. Bir dil bulacağız her şeyi anlatmaya yetecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığında düzenlenen Aday Adayı tanıtım toplantısında Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Merkez İlçe Başkanı Halil Aslan ve birçok partililer katıldı. CHP Uşak Milletvekili aday adayı sayısının Celalettin Çoban ile 7. Başvuru olduğunu söyleyen İl Başkanı Nadi Sancar, “Aday adaylarımızın hepsi bir birinden kıymetli ve partimize gönül vermiş cesaret sahibi kişiler” şeklinde konuştu.

Öncelikle kendisini tanıtan aday adayı Celalettin Çoban, “17 yıldır ilimizde mali müşavir olarak bağımsız çalışmaktayım. Aynı zamanda bağımsız denetçiyim. Mali Müşavirler Odası üyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Türkiye Kamu Gözetim Kurumu üyesi ve yeminli mali müşavirler odaları birliği delegesiyim. 1999 ve 2002 yılları arası DSP İl Yönetim Kurulu üyeliği, il saymanlığı görevinde bulundum. Yeni Türkiye Partisi Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görev yaptım. Daha sonra partinin CHP ile birleşmesi Cumhuriyet Halk Partisi üyesi oldum” şeklinde anlattı.

Aday adayı Çoban; “Eşsiz bir onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında görev alarak Türkiye Cumhuriyeti Çağdaş, Demokratik, laik ve demokratik bir devlet düzenine geri dönmesi için Partimden aday adayı oldum. Yaşar Kemal’in şiirini okuyan Çoban Halkın artık başka bir seçimi olmadığının altını çizerek benim cesaretim ve benim umudum var diyerek aday oldum siz partililerimden bana destek olmanızı ve çıktığım bu yolda birlik ve beraberlik içerisinde yol almamızı istiyorum. Güzel ülkemin hak ettiği günlere beraber taşımak ümidiyle sevgilerimi sunuyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 07:43
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER