AK PARTİ, UŞAK PROJELERİNİ AÇIKLADI

AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak Teşkilatı’yla beraber proje tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

AK PARTİ, UŞAK PROJELERİNİ AÇIKLADI
banner628

Vatandaşların ve partililerin yoğun katılımıyla hayata geçirilen organizasyonda, Uşak’a çağ atlatacak projeler ve seçim vaatleri paylaşıldı.

UŞAK, HAFİF RAYLI SİSTEME KAVUŞUYOR

Açıklanan projelerde en çok ilgi çeken hafif raylı sistem oldu. Mevcut TCDD hattına ilave yapılacak hatlar ile şehir içi ulaşımdaki aksaklıkların aşılacağının altı çizildi.

MİLLET BAHÇESİ VE YENİ REKREASYON ALANIYLA YEMYEŞİL BİR UŞAK

Toplantıda, Dikilitaş Millet Bahçesi Projesi’nin ve Karaağaç GöletiRekreasyon Alanı Projesinin tanıtım görselleri ilk defa kamuoyuyla paylaşıldı. 55 dönüm üzerinde,Dikiltaş’ta hayata geçirilecek Millet Bahçesi ile sosyal alanlar, çocuk oyun alanları, spor alanları ve yeşil alanlar ile Uşak’ın çehresinin değişeceğine vurgu yapıldı. Karaağaç Göleti Rekreasyon Alanı’nın ise, göl çevresine yapılacak yürüyüş yolları, balık tutma alanları ve kamp alanları ile Uşak’ı cazibe merkezi haline getireceği belirtildi. Aynı zamanda proje içinde yer alacak seralar ile, belediyenin ihtiyacı olan kesme çiçek, peyzaj ve organik ürünlerin yetiştirilip, ekonomik anlamda ciddi değer sağlanacağı söylendi.

ÇOCUK KENT VE VEFA LOKALİ İLE SOSYAL HAYATIN KALİTESİ ARTACAK

Kentin kuzeyine 80 dönüm üzerine yapılacak Çocuk Kent Projesi’nin hem çocuklar, hem de ebeveynleri tam bir aktivite alanı olacağı belirtildi. Yerleşkede parklar, çocuklar için yetenek kursları, spor alanları ve oyuncak müzesinin yer alacağı, yaşlılar için düşünülen Vefa Lokali ile de ücretsiz çay servisinin ve kütüphanenin yaşlıların hizmetine tahsis edilmesiyle sosyal belediyeciliğin gelişimine vurgu yapıldı.

MEHMET ÇAKIN’LA BAMBAŞKA BİR UŞAK

AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, mevcut belediye başkanı Nurullah Cahan ve AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’un da katıldığı etkinlikte, birçok vaat kamuoyuyla paylaşıldı. AK Parti kadrolarının 31 Mart sonrasında bugünden hazır oldukları mesajı verildi. Mehmet Çakın’ın vizyonuyla Uşak’ın büyük atılımlar gerçekleştireceğinin altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 02:17
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER