HYUNDAI i20’YE TASARIM ÖDÜLÜ

HYUNDAI i20’YE TASARIM ÖDÜLÜ

HYUNDAI i20’YE TASARIM ÖDÜLÜ
banner282

Geçtiğimiz yıl yenilenerek satışa sunulan ve çok kısa sürede Avrupa’da tüm dikkatleri üstüne çeken Hyundai i20, ödülleri toplamaya devam ediyor. Almanya başta olmak üzere, tüm dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olan Red Dot Design, Hyundai i20 ailesi ve Yeni Sonata modellerine en iyi tasarım ödülünü verdi. Beş kapılı hatchback ve coupe modelden oluşan Yeni i20, böylelikle Avrupa pazarındaki hızlı yükselişini çok önemli bir ödül ile perçinlemiş oldu.

Üç farklı modeli bu prestijli ödüle layık görülen Hyundai, ilk kez bir B-segmenti otomobili beş kapılı versiyonundan tamamen farklı olarak tasarlayarak oldukça etkileyici bir Coupe formunu ortaya çıkardı. i20 Coupe, alanında uzman otoriteler tarafından en başarılı tasarım olarak seçilirken aynı zamanda markanın akıcı tasarım felsefesinin de doğru yolda olduğunu kanıtladı.

Otomotiv kategorisindeki bu önemli ödül, Rüsselsheim, Almanya'da bulunan Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi için de oldukça önemli bir yere sahip. Avrupa pazarı için Almanya’da tasarlanarak Türkiye’de üretilen Yeni i20 Hatchback ve Coupe ile Hyundai, 2015 yılındaki çıkışını da sürdürmüş oldu. Özellikle belirgin altıgen ızgarası ile karakterize edilen Akıcı Tasarım Felsefesi’nin üyesi Yeni i20, ön farları, siyah plastik kaplamalı C sütunu ve şık stop lambalarıyla öne çıkıyor. Coupe’de ise beş kapılı modelden farklı olarak ayrı bir ön ve arka bölüm dikkatleri çekiyor.

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER