SEZAYİ DAŞDEMİR BİZİ SAVCILARA HEDEF GÖSTERDİ

Hit haberler 22.11.2017, 21:51 22.11.2017, 22:15
SEZAYİ DAŞDEMİR BİZİ  SAVCILARA HEDEF GÖSTERDİ

Şaka gibi olaylar
Fetö tutuklusu rektör Sait Çelik’in davası  20 Kasım 2016’da  başladı. Dava sonuçlanmadan dava ile ilgili bir şey yazmayacağız. Ancak davada tanık olan ve tanık olarak  iddialarını iddianamede gördüğümüz ilginç bir şahsiyet var.  Rektör tutuklanmadan önce ifadeye koyduğu her iddiayı iddianamede gördük. Bu davanın sosyal medyada hem  gerçek ismiyle hem de fake hesaplarla algı operasyonunu yürütüyor. Bunun yanında algıcı olarak belediye çalışanı  Murat Koparan diye bir hesap daha var. 
Adliye Binasında  Algıya Devam
Üniversitede Şube Müdürü ve Fettahoğlundan sigortalı MHP İl başkanı Muhterem Kuruçay’ın  kankası Sezayi Daşdemir tanık olarak çağrıldığı  adliye koridorundan dava öncesi  algı operasyonu yaptı! Hem de gerçek hesabından!  Böylece yargıya ve iddia makamına yardımcı oldu!!!  “Pensilvanya da olmaktan haz duyan rektörün mahkemesi başlamıştır” ifadesiyle bazı fetö üyeleriyle 3896 görüşme benzeri iddianame bilgilerini Sait Çelik’in resmiyle verdi. 3896 irtibat demesi lazımdı, zira bunların arasında bayram, kandil  vb.  mesajları vardı, bir çoğu 17-25 aralık öncesiydi ama  Daşdemir için fark etmiyordu!   Önemli olan algı yaratmak iddialarının güçlülüğünü ortaya koymaktı.!

Savcının eksiği ne?  Savcılar ne yapmalı?
 Rektörün davasında hem iddia makamı hem tanık olan Sezayi Daşdemir’in fake hesabı olarak bilinen Hasan Rıza İlbeyli hesabından savcılara yapması gerekenleri ve eksikliklerini bildirdi.   Neden İlbeyli hesabı Daşdemirdir bunu anlamak için lütfen şu paylaşımın linkine  bakınız. https://www.facebook.com/ali.g.baltaoglu/posts/10155853220674031
Daşdemir savcılara akıl öğrettiği paylaşımında aynen şöyle dedi. “(Fetö/PDY) yönetici eski rektör Sait Çelik’in hts kayıtları ortada. Fetö İmamı Ömer Yeşil ortada. Lakin kopukluklar var. Sait Çelik’in makam aracındaki GPS cihazıda deliller arasında olması gerekirdi.” 

 

Evet savcılar görevini yapmamış makam aracındaki GPS cihazını  unutmuş! İşte bu sebeple kopukluklar varmış. 
Sayın savcılar İlbeyli iddianameyi beğenmemiş. Bir daha kopukluk olmasın.! İşinizi eksik yapmayın!  Bu arada Sezayi sen de zamanında müdahale etseydin. Biz de tapeleri yayınlayalım olur mu diyordun ya hani! Dosyalara tapelere vakıfsın ya hani. Sonradan mı söylenir böyle önemli şeyler! 
Şaka gibi twet değil mi? 

Hiç olmazsa İfadeleri Alınmalı Gereği Yapılmalıydı!   
Sezayi Daşdemir “21 Kasım 2017’de  yayınladığı “”hiç olmazsa ifadeleri alınmalıydı.” Mealindeki twetle neyi amaçlıyor.  “FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında  örgüt yöneticisi olan Sait Çelik’i  gerek sosyal medyada gerek basın yoluyla aklamaya çalışanların da ilgi makamca en azından ifadelerinin alınması ve gereği yapılması gerekirdi.” Daşdemir, savcıların yapması gerekeni bildirmiş! 
Evet Bir başka twetinde şöyle diyor. Ali Galip Baltaoğlu’nu Kazım Şen’i ve Hakan Koruk’un alınmaması büyük eksiklik ve zaaf en azından gözaltına alınıp bir ifadeleri alınmalı! 

 Bizler  ve yazarımız Ali Galip Baltaoğlu doğru bildiğimizi söylüyoruz Sezayi Daşdemir. Senin gibi algıya oynamıyoruz. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şeyi yazıp çizmeyiz. Fetö işi de  sana bulaşır bize bulaşmaz.  Ama bu paylaşımınla savcılara akıl öğretiyorsun. Tutuklayacak bir şey bulamasanız  da hiç olmazsa bir alıp bıraksanız, namuslu insanları lekeleseniz diye yol gösteriyorsun.  Bu arada savcıların kankası olarak bize de haber veriyorsun.   Savcı sizi araştırıyor, diyorsun. Bunlardan korkacağımızı sanıyorsun. yanılıyorsun.  Biliyoruz Sezayi, biliyoruz ve bekliyoruz merak etme.  Sizden korkan sizden beter olsun
 Bizim için asıl sorun şu:   Senin gibi insanları karalayanları ve lekeleyenleri savcı neden alıp hesap sormuyor acaba? Çünkü asıl hesap vermesi gereken sensin.  Biz de bunu sorguluyoruz. Fakat cevabını bulamıyoruz! 

Dökümanlara  göre savcıların yapması gerekenleri söylüyor.
Şu twet ne anlama geliyor.  
 “Hukuk mekanizması gazetecilik sistemindeki 5 N 1 K formülünü uygulayarak Ali Galip BALTAOĞLU, Kazım Şen ve Hakan Koruk’a  mevcut dosyalarını da ekleyerek  kapsamlı bir çalışma yürütülmeli. Zaten iltisakları çözülmüş durumda”
Savcın sana öyle mi dedi Sezayi. İltisakları çözüldü mü dedi! Muhtemelen savcı söylediğini emir telakki eder Sezai Daşdemir! Sen ne büyük adamışın be senden öğrendik, savcıdaki   zaten mevcut olan dosyalarımızı! Sen hangi savcıyla çalışıyorsan söyle fetöcülerle uğraşsın. Gerçek fetöcüler Uşakta elini kolunu  sallayarak dolaşıyor hepsi de pek mağdurmuş! Öğrendik!  
İddianameyi Kim sulandırıyor?
Şu twet nasıl? 
“Fetö, kriptolarıyla halen mevcut misyonu yürütmektedir. Sait Çelik’in sağ kolu Ali Galip Baltaoğlu, Baltaoğlu’nun fareleri  Kazım Şen, Hakan Koruk mecut iddianameyi sulandırmak için talimat almış görünüyorlar” 
Öncelikle  bak Sezayi Daşdemir. Kimdir  fare biliyor musun. Bizim gibi yazıp altına imzasını  atanlar değildir.  Fake hesaplardan haysiyet cellatlığı yapanlara fare denir.  Ayrıca o iddianameyi biz mi sulandırdık, senin, il Başkanının, ve Hüseyin Ufuk Uğur’un Adil Karaman’ın, kankanız Gökhan Acar’ın ve benzerlerinin husumet içeren  ifadeleri mi?   Kim inanır 2011 de ortalıklarda bir dolar tokuşturma, yazarımız Ali Galip Baltaoğlu’nun ve rektörün tarihi eser kaçakçısı olduğu iddialarına!  Bence iddianameyi sulandıranlar biz değiliz sen ve senin gibi adamların ifadeleriyle yola çıkanlar! Anladın mı Sezayi! 

Bir de ananas bölümünde benim ismimden fetö yardakçısı diye  bahsetmişsin. Benim bir geziye katıldım doğrudur. Ayıp değil güneh değil. 2012 yılında 4 gazteci Davet edildik  ve bende gittim o kadar. Bu sana göre yanlış öylemi? Benim yaptığım gezi mi hatadır ve   utanç verici bir şeydir. Yoksa senin bir zamanlardaki sahiplerin için  Yargıtay hakimlerine verilmek üzere eline verdikleri  hediyelerle   bir davada lehinize sonuç almak için  Yargıtay’a hakim ayarlamaya gitmen mi? Merak eden haberimizin içinde  face link adresine girsin okusun seni.   

Sezayi Daşdemir konuşmalarımıza vakıf! 
Sen benim ve başkalarının arasındaki telefon konuşmalarını bunları biliyorsun ya Sezayi. Bu ayıp devlete yeter diye düşünüyorum. Sayın savcılara da şunu söylüyorum. Telefonumuzun dinlenmesinden rahatsız olmayız. Devletimiz gerekiyorsa  dinler   çakallara vermeyin bizim konuşmalarımızı lütfen. Üçüncü şahıslarla konuşmalarımız sırasında Birbirimize küfür ediyormuşuz. Hem de o şöyle bu böyle diye anlatıp duruyor muşuz. Tarihte görülmemiş bir alçaklık diasporasıymış, falan filan.   
Dahası var. Mevcut dokümanlara göre gürünen şuymuş: “Bizim fetö ile iltisaklarımız bir kenara, bu şerefsiz çete Uşak’ta ağlarına düşürecek herkes hakkında şantaj için bilgi ve belge toplamaya çalışıyor,” diyor  İlbeyli! 
Biz şantaj yapmayız Sezayi İLBEYLİ. Kimseyi de tuzağa düşür meyiz. Biz gerçek basınız. Kapan kurarız elbet. Bizim kapanımıza da kamunun malına musallat olan, insanlar ve topluma zarar veren, kısacası  peynire koşan fareler düşer. Anladın mı?

 

Bize müptezel diye hakaret ediyor.   100 lira için diğer müptezelin banka hesabını  kullanarak alabildiğimizden karımızdan  izinsiz arabayı çıkartamadığımızdan filan bahsediyor. 
Bu nasıl bir alçaklıktır anlamak mümkün değil. Biz o yüz liralarla geçiniyoruz Sezayi. Senin gibi ona buna takıp  işyerine 20 küsur icra getirmiyoruz. Azerbaycanlı talebenin üniversite de  1800 TL parasına çöküp sonra da Türkçülük milliyetçilik yapmıyoruz. 
Bu İlbeyli hesabı rektörü tutuklatan Savcı Bahadır Sakaoğlu ile de arkadaştı. Birbirlerinin paylaşımlarını milliyetçilik adına birbirlerinin twetlerini   paylaşıyorlardı.  Onu da hatırlatalım. Devlet Uşak’ta hiç bu kadar yıpratılmamış, örselenmemişti. 

 

Bahadır savcımın yargıladığı ve mahkum ettirdiği bu adamı kendisine nasıl yakıştırmıştı  hala anlamış değiliz. 
Sezayi Daşdemir Umutsuzluğa mı kapıldı?
21 Kasım 2016 08.58’de yayınladığı ilginç bir twet daha var. Bu kez, “Adalet er yada geç tahakkuk edecektir. Bu vatana seçilmiş meşru siyasi iradeye yapılmış suikastların bedelini bu hain mekanizma içersinde olan herkese ödetilmelidir. Korku ve yeise kapılmak yok, bizler son nefese kadar mücadele edeceğiz.” 


Bizim bilmediğimiz senin bildiğin ne var Sezayi Daşdemir? Neden korkuya ve yeise kapıldın ki? 

Ali Galip Baltaoğlu’nu  Neden Gözaltına Almıyor sunuz?
Daşdemir’in bir twete daha var ki evlere şenlik. Saat 09.00 da atmış. “Ali Galip BALTAOĞLU’nun gözaltına alınmamış olması farkında olmadan delilleri karartması için zaman tanımak anlamına gelir. Bu mahkukun ifadeleri, yazıları ortadayken halen ahkam kesme cüreti bulması bu dava için bir zaaftır.”  
Yani diyor ki savcılara  bu adamı tutuklamıyorsunuz ve siz farkında değilsiniz, ben sizi uyandırayım.  Baltaoğlu’na delilleri karartmak için zaman tanıyorsunuz!   Yapmayın böyle şeyler. Bak bu adam hala yazıyor çok cüretkar nereden  buluyor bu cesareti. Bu davanın en büyük zaafı da budur. Alın bu adamı içeri diyor! Zaaf gösteriyorsunuz diyor!

Bak Sezayi Daşdemir iddia makamının rektör çelik’le ilgili delil karartması mümkün değildir. Ancak bildiklerini mahkemede söyleyebilir tanıklık ederdi. Fakat tanıklığını  mahkeme heyeti bazı gerekçelerle reddetmiş. Sen rahat ol. Tanık değil artık yani.  Ancak biliyoruz ki sen rahat değilsin Sorunun da delil karatma değil. Sen savcılara diyorsun ki alın bu adamı yazmasını engelleyin ve fetöcü diye lekeleyin. Hem de yazarımızın fetöcü olmadığını  bizzat kendi ifadelerinde beyan etmişken!
  
Kazım Hakan ve Ali Galip FETÖ  ile mücadele edenlerle mücadele ediyormuş! 
21 Kasım 09. 19’da savcılara şöyle hedef gösteriliyoruz. 

 

“Hangi saikle olursa olsun ne sebeple olursa olsun Uşak’ta Fetö ile mücadele edenlerle mücadele ediliyor ve bu sistemli yapılıyor. Fetö’nün misyonu devam ettiriliyor. Dün fetönün hedefinde olanlar bugün Kazım, Hakan ve Ali Galip ekürisinin hedefinde.”
Yani haydi savcılar göreve diyor Sezayi Daşdemir!  Bu adamları fetöden alın artık diyor! 
Sezayi Daşdemirgiller Kendilerinden Eminmiş!  
09.09  da ilginç bir twet yayınlandı. “ Hem HSYK hem de ilgili bakanlığımız tarafından Uşak’taki FETÖ davası  takriben müşahhas derecede ilgilileri tarafından tevali edilmektedir. Kritik bir dava Allah bu vatanı sevenlerin yardımcısı olsun, işin arkasında iş. Lakin kendimnizden eminiz.”
Cümleden bir şey anlaşılmıyor aslında. Cümleden anladığımız kadarıyla hem   Bakanlık hem hsyk  davayı takip ediyor demek istiyor herhalde. Bu bilgiyi nereden  edinmiş bilmek isteriz. Sana bu tür bilgileri kimler veriyor?  Kritik bir dava diyorsun  Neden kritik bir bilmiyoruz. Galiba sizin için kritik.  Sanki meclisi bombalayanların davası gibi anlatıyorsunuz. Bu dava  sadece Sezayi’nin,  il başkanı muhterem belediye bağlılarının husumetle tanıklık ettiği bir dava o kadar . 
Bu dava olsa olsa sizler  için kritik olabilir. Çünkü kumpasınızın ip uçları bu davanın içindedir. Bir de “işin içinde iş,” diyorsun.  Bizde Sezayi ne iş diyoruz? Sen ne biliyorsun? Son cümle çok önemli. “Lakin biz kendimizden eminiz” diyorsun. 
Siz kimsiniz Sezayi  Daşdemir? Kim adına ve ne adına konuşuyorsunuz? Savcılığı mı temsil ediyorsunuz.?  

 

Sonuç olarak sen söyle savcılar uygulasın öyle mi Sezayi Daşdemir? Şunu bil. Ne bizler ne yazarımız suç işlemedik. Doğruları yazıyoruz. Algı yaratmak için yazmaktan, önünüze geleni fetöcü ilan etmekten vazgeçin. Bizden olmaz da senden fetöcü olur, onun gerekçesini de ben sana sonra yazacağım. Söyle de sana devletin belgelerini gösterenlere, seni yazmadan önce  beni hemen alsınlar! 
 Bundan böyle  ağzından  çıkanlara dikkat et. Bizi savcılara hedef gösterip durma. Çünkü bize hiç  etkisi olmaz, yazacağımızı yine yazarız. Söylediğine göre savcıda zaten mevcut dosyalarımız varmış. Bak savcılıktan verdiğin haberlere inanırız.  Bunu rektörün davasından zaten biliyoruz. Bakalım yazdıklarının hedef göstermelerinin savcılara ne kadar etkisi olur, bekleyelim görelim!    Günü gelir bütün dosyaları tek tek açarız. Savcı alırsa  gireriz. Devletimiz bizi bir müddet misafir eder, sonra çıkarız. Çıktığımızda yine yazarız. Anladın mı Sezayi İLBEYLİ! 

Yorumlar (1)
iftira 6 yıl önce
kızdığın, diş geçiremediğin dik duran insanlara atılacak en kolay iftira fetöcülük iftirası. bunu da özellikle fetö ile güçlü bağları olanlar yapıyor. mhp başkanının ve diğerlerinin iftiralarını sayenizde öğreniyoruz kazım bey. sizinle ilgili bu iftiralara da inanmıyoruz. Allah yardımcınız olsun. sizi destekliyoruz.
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 09 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 36 88
2. Fenerbahçe 36 80
3. Beşiktaş 36 78
4. A.Demirspor 36 69
5. Başakşehir 36 62
6. Trabzonspor 36 57
7. Karagümrük 36 51
8. Konyaspor 36 51
9. Kayserispor 36 47
10. Kasımpaşa 36 43
11. Ankaragücü 36 42
12. İstanbulspor 36 41
13. Antalyaspor 36 41
14. Sivasspor 36 41
15. Alanyaspor 36 41
16. Giresunspor 36 40
17. Ümraniye 36 30
18. Gaziantep FK 36 25
19. Hatayspor 36 23
Takımlar O P
1. Samsunspor 36 78
2. Rizespor 36 68
3. Pendikspor 36 67
4. Bodrumspor 36 62
5. Sakaryaspor 36 62
6. Eyüpspor 36 62
7. Göztepe 36 60
8. Manisa FK 36 56
9. Keçiörengücü 36 56
10. Bandırmaspor 36 55
11. Boluspor 36 52
12. Altay 36 40
13. Erzurumspor 36 39
14. Tuzlaspor 36 38
15. Gençlerbirliği 36 38
16. Altınordu 36 35
17. Adanaspor 36 25
18. Denizlispor 36 23
19. Yeni Malatyaspor 36 16
Takımlar O P
1. M.City 38 89
2. Arsenal 38 84
3. M. United 38 75
4. Newcastle 38 71
5. Liverpool 38 67
6. Brighton 38 62
7. Aston Villa 38 61
8. Tottenham 38 60
9. Brentford 38 59
10. Fulham 38 52
11. Crystal Palace 38 45
12. Chelsea 38 44
13. Wolves 38 41
14. West Ham United 38 40
15. Bournemouth 38 39
16. Nottingham Forest 38 38
17. Everton 38 36
18. Leicester City 38 34
19. Leeds United 38 31
20. Southampton 38 25
Takımlar O P
1. Barcelona 38 88
2. Real Madrid 38 78
3. Atletico Madrid 38 77
4. Real Sociedad 38 71
5. Villarreal 38 64
6. Real Betis 38 60
7. Osasuna 38 53
8. Athletic Bilbao 38 51
9. Mallorca 38 50
10. Girona 38 49
11. Rayo Vallecano 38 49
12. Sevilla 38 49
13. Celta Vigo 38 43
14. Cadiz 38 42
15. Getafe 38 42
16. Valencia 38 42
17. Almeria 38 41
18. Real Valladolid 38 40
19. Espanyol 38 37
20. Elche 38 25