Vali Funda Kocabıyık “Engelli vatandaşlarımızın hayata dâhil edilmesinden ve mutlu olmalarından hepimiz mesulüz.”

Vali Funda Kocabıyık “Engelli vatandaşlarımızın hayata dâhil edilmesinden ve mutlu olmalarından hepimiz mesulüz.”
banner628

Vali Funda Kocabıyık; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Peltek, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İbrahim Öztürk, Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şube Başkanı Serkan Çiğdem, Türkiye Sakatlar Derneği Uşak Şube Başkanı Salih Küçük’ü makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Vali Funda Kocabıyık “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla vatandaşlara hizmet veren Devletimiz, özellikle son yıllarda engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta etkin olması amacıyla devrim niteliğinde adımlar atmıştır.” dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti: “İnsanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak engelli vatandaşlarımızın hayata dâhil edilmesinden, fiziksel-ruhsal olarak sağlıklı bir yaşam sürmelerinden ve mutlu olmalarından hepimiz mesulüz. Engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı zorlukları en aza indirmek amacıyla verilecek hizmetlerde sosyal ve çağdaş bir devlet anlayışı ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Bizler, hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımıza en iyi ve en hızlı hizmeti vermekle mükellefiz. Engelli vatandaşlarımızın da her türlü talebini karşılamaya dönük çalışmaları özveriyle sürdürmeliyiz.”

Uşak’ta “Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği” kapsamında çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bu süreçte engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunları en hızlı şekilde çözüme ulaştırma konusunda gösterilen hassasiyetin devamlı olması gerekmektedir. Bundan sonraki süreçte de azim ve kararlılıkla bu çalışmalara devam edileceğine inancım tamdır. Engelli vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve refahı için yapılan bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

banner653
Konuşmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İbrahim Öztürk’e “Erişilebilirlik Belgesi”ni veren Vali Funda Kocabıyık, engelli vatandaşlara yönelik yaptıkları özenli çalışmalar ve göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER