UŞİMDER'den seçmeli ders çağrısı

Uşak İmam Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği (UŞİMDER) Başkanı İsmet Çambel, velilere Hazreti Muhammed'in Hayatı Temel Dini Bilgiler, Kur'an-ı Kerim ve Arapça derslerini seçme çağrısında bulundu.

UŞİMDER'den seçmeli ders çağrısı
banner628

Bir öğrenci yurdunda düzenlenen basın toplantısında, konuşan UŞİMDER Başkanı İsmet Çambel, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde seçmeli dersi olan öğrenci ve velilerinin kararının oldukça önemli olduğunu belirtti.

Çocuklarımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması için seçilecek derslerin çok önemli olduğunu vurgulayan Çambel,  "Seçmeli derslerden Hazreti Muhammed'in Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Kur'an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz" dedi. 

Söz konusu derslerin seçilmesi halinde yeni nesillerin İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olacağını anlatan Çambel şunları söyledi:

"Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı güvenli bir şekilde geleceğe taşımak için sahip olmaları gereken medeniyet tasavvurunu inşa etmemiz gerekiyor. Bugün okul sıralarında kendilerine sunulan bilgileri tertemiz bir zihin ile özümseyen genç dimağlar sayesinde hayallerini kurduğumuz medeniyet tasavvuruna ulaşacağız. Tercihini hangi meslekten yana yaparsa yapsın her bir gencimizin manevi dinamiklere sahip olması gerektiğini düşünüyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
arapcanızı yesinler sizin
arapcanızı yesinler sizin - 5 yıl Önce

ahlaktan ve değerlerden bahsederler kul hakkı yiyerek,siyasi torpille koltuklara oturan müdürler açıklama yapar sesleri̇ni̇ çikarmazlar adam sorar ahlaklı adam o müdür koltuüğuna anlının teriyle oturur.şu anda ülkede geçerli anayasal sistem laik ve mustafa kemal devrimleri üzerine kurulu eğitim sistemidir bu sistem zorunuza da gi̇tse gerçek bu dur

Size ne
Size ne - 5 yıl Önce

Coçuklari çok mu seversiniz.Size ne kim ne seçerse seçsin.Seçileçek seçmeli dersin ne olacağı siz bilirkişileremi kaldı.Hadi ordan işinize bakın.Herkes de sizin akıl dan var.

banner633
SIRADAKİ HABER