Uşak'ta Protokol Şehitleri Ziyaret Etti

Uşak'ta Protokol Şehitleri Ziyaret Etti
banner628

Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri  Ramazan Bayramı dolayısıyla Uşak Şehitliğini ziyaret etti. Şehitlikte Kuran-ı Kerim tilavetinin ve dua edilmesinin ardından protokol üyeleriyle birlikte şehit mezarlarına karanfil bırakan Vali Funda Kocabıyık, şehit aileleri ile sohbet ederek sabırlar diledi.


Şehitlik ziyaretine Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Özkan Yalım, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Deniz, İdare Mahkemesi Başkanı Sabri Burçin ARSEVEN, il protokolü, şehit yakınları, daire müdürleri, askeri erkân, emniyet mensupları ile vatandaşlar katıldı.


Ziyaretlerinin ardından açıklamada bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle Şehitliğimizi ziyaret ettik, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualarımızı ettik. Vatanımızda bu mübarek günleri huzurla yaşamamız için canlarını feda eden kahramanlarımızı rahmetle andık. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bayrak uğruna, vatanımıza göz dikenlere kendilerini siper ettiler. Onlara minnetimiz ebediyete kadar sürecek. Onların cesareti ve kahramanlığı ebediyete kadar yolumuzu aydınlatacak. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.


Vali Funda Kocabıyık, Şehitlik ziyaretinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik uygulama noktalarını ziyaret ederek, emniyet ve jandarma güçlerimizin bayramlarını tebrik etti.


Ziyaretleri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Ramazan Bayramı dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımızın uygulama noktalarını ziyaret ettik. Kolluk kuvvetleri ekiplerimiz, her durumda ve her şartta vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için zaman mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirmekteler. Güvenliğimizin teminatı kolluk kuvvetlerimizin ve ailelerinin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.


Vatandaşlarımızın sağlığının her şeyden önce geldiğini belirten Vali Funda Kocabıyık konuşmasını “Ramazan Bayramı süresince gerek Covid-19 salgınına karşı vatandaşlarımızın sağlığının korunması gerekse vatandaşlarımızın güvenliklerinin sağlanması için tüm tedbirler alınmış durumda.


Bu tedbirlerin yanında vatandaşlarımızın da sokağa çıkma kısıtlamalarına uymaları, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Gerekli izinleri mevcut halde araç kullanmak zorunda olan vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları büyük önem arz etmektedir.


Bugün itibariyle idrak etmeye başladığımız barış ve kardeşliğin sembolü olan Ramazan Bayramının başta İsrail’in zulmüne maruz kalan Filistin olmak üzere tüm mazlumlara uygulanan zulümlerin sona ermesine vesile olması dileğiyle tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin bayramını kutluyorum.” diye sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 12:12
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER