UŞAK HAYVAN BARINAĞININ İÇLER ACISI HALİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Daha önce yüzlerce köpeğin ölümnüne neden olan ve bu skandalla birlikte hayvanseverlerin hedefi haline gelen Uşak Belediyesi bu kez hayvan barınağıyla gündemde.

banner629
Sokak köpeklerini toplayarak 300 civarında köpeği bir tır dorsesinde Denizli’nin Çivril İlçesine gönderen Uşak Belediyesi, 2015 yılında çok sayıda köpeğin ölümüne sebep olmuştu. Denizli’nin Çivril İlçesi’nde, park halindeki bir TIR’ın dorsesinde 300’e yakın sokak köpeğinin bulunması ve 50’sinin havasızlık nedeniyle telef olması skandalı SADECE ŞOFORE PARA CEZASI KESİ,LEREK KAPATILDI. 

 Yüzlerce sokak köpeğinin bir arada tutulduğu barınakta belediye görevlileri tarafından köpeklerin ortalarına atılan kemikleri alabilmek için birbirileriyle boğuşması izlenirken çok sayıda sokak köpeğinin sadece karınlarını doyurabilmek için birbirlerine saldırması görevliler tarafından sadece izleniyor. Yüzlerce köpeğin bir arada tutulduğu barınakta, yağmurunda etkisiyle çamurun içinde sadece karınlarını doyurabilmek için verdikleri mücadele, orada bulunan bir görevli tarafından görüntülenirken, sosyal medyada bu görüntüleri paylaşıp köpeklerin daha sağlıklı bir ortamda tutulmalarını sağlamak için girişimde bulunduğu bilgisini aldık.
Ancak bu görevlinin oradaki işine son verildiği ve işten çıkarıldığı da gelen bilgiler arasında.
Uşak Belediyesi hayvan barınağında halen aynı yöntemle barınakta bulunan köpeklerin vahşice beslenmelerine göz yumulduğu belirtilirken bu yöntemle köpeklerin birbirlerine saldırarak ölmelerinin de sağlandığı iddia ediliyor . Yüzlerce köpeğin aynı alanda yaşadığı Uşak Belediyesine ait hayvan barınağında son derece ilkel ve vahşi yöntemlerle yapılan bu çalışma, köpeklerin birbirine zarar vererek ciddi yaralanmalara sebep olduğu çekilen görüntülerde yer alıyor. Ayrıca hayvanları ayırabilmek için bir aparat kullanılarak köpeklerin boğazından tutulup bir başka bölüme fırlatılarak atıldığı da iddia edilirken hayvanlara işkence yapılarak birbirlerini öldürmeleri için özel bir çalışma yapıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 
Görüntüleri Usak.tv nin Facebook sayfasında yayınladıktan sonra bir çok kişiden tepkiler geldi,. Sosyal medya kullanıcıları Uşak belediyesini kınadılar. 
İŞTE O ŞOK GÖRÜNTÜLER
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 18:33
banner632
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat kilinç
murat kilinç - 4 yıl Önce

Belediyemize yaziklar olsun birsuru bos arzi vrken buyuk bir brink yptramiyorken kalkip birde oy istiyorlar yaziklar olsun biz insanlar kedi köpegin vs hayvanlrin rizkiyla bu dunyada yasiyoruz Allah kullarim dili azi olmyan kullrima dger kullrim napar dye godermis sinirden delircem reziller

Osman Türk
Osman Türk - 4 yıl Önce

Sahipsiz ve caresiz Sokak Köpeklerinin tek sebebi cevre köylüleridir ! Köoeklerini yavrulatip ,icinden bir veya en fazla ikisini alip diger yavrulari sokaga daga bayira saliyorlar !!! Tarim il müdürlükleri bunlarida kayit altina almali

Nurgül kapan
Nurgül kapan - 4 yıl Önce

Yazik degilmi bu canlara sizi şiddetle kınıyorum. Allah askina bu canlara bu zulumu yapmayin onlara iyi bakmalısınız

HALUK EMİR BARINAKTA CALIŞIYORDU...
HALUK EMİR BARINAKTA CALIŞIYORDU... - 4 yıl Önce

uşak beledi̇yesi̇ köpek barinaği.benim köpege bir iğneyi 8 günde yaptılar evdeki cocuklar merak ediyor diyorum sizi şikayet edecekler uşak beledi̇yesi̇ne diyorum adamlar gülüyor babalarının çifliği yapmışlar devletin tesisini........................barinakta calişiyordum bu i̇şlere karşi cikinca ayle şi̇rketi̇ yaptiklari uşak beledi̇yesi̇ne ayi̇t köpek barinağindan alindim temi̇zli̇k i̇şleri̇ne veri̇ldi̇m

HALUK EMİR
HALUK EMİR - 4 yıl Önce

uşak beledi̇yesi̇ köpek barinaği.benim köpege bir iğneyi 8 günde yaptılar evdeki cocuklar merak ediyor diyorum sizi şikayet edecekler uşak beledi̇yesi̇ne diyorum adamlar gülüyor babalarının çifliği yapmışlar devletin tesisini........................bu i̇şlere karşi ciktim di̇ye beni̇ temi̇zli̇k i̇şleri̇ne verdi̇ler ayle şi̇rketi̇ yapmişlar orayi...bi̇lmem uşak beledi̇yesi̇ni̇n haberi̇ varmi bi̇rde beini̇ calişirken köpek issirdi aşilarim vardi bana bi̇zi̇ i̇lgi̇lendi̇rmez ne hali̇n varsa gör dedi̇ler kahrolasi köpek kati̇lleri̇ b
u konuyla i̇lgi̇li̇de davaci olacağim

haluk emir
haluk emir - 4 yıl Önce

yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz. yorum yazarken lütfen aşağıda yazılan uyarıları gönemli̇ calışırken köpek ıssırmıştı aşılarım vardı beni barınaktan aldılar aşılarımla ilğili aradığımda ne halin varsa gör dediler aşılarımı yaptıramadım ayrıca bunlardan bu köpek katillerinden şikayetci ve tazminat davası acacağım yapmış olduğum suc duyurusuyla ilgili mahkeme ihparnamesi geldiğinde ...bu konuyla ilgili bana yardım edecek bir avukat varmı arkadaşlar sayın kazım şen beyfendi.

banner633
SIRADAKİ HABER