Uşak Belediyesi Mazisini Yaşatıyor

Uşak Belediyesi, ilkler şehri olan Uşak’ın mazisini canlı tutmak adına, Belediye Ana Hizmet Binası içinde yer alan veznelerin bulunduğu geniş alanda, kente ait eski görselleri, halı ve kilimleri klasik müzik eşliğinde sergiliyor.

Kültürel ve sanatsal alanda yapmış olduğu çalışmalarla vatandaşlar tarafından örnek belediye olarak gösterilen Uşak Belediyesi, şehrin mazisini diri tutmak adına özel bir çalışmaya imza attı.

Uşak’ın geçmişteki fotoğrafları ve dünya saraylarına namı ulaşmış Uşak halısı ile Eşme kilimi, Belediye Ana Hizmet Binası içinde veznelerin yer aldığı bölümdeki geniş alanda klasik müzik eşliğinde Uşaklılarla buluşturuldu. Gün içinde ödeme işlemi gerçekleştirmek üzere gelen vatandaşların dikkatle incelediği ve maziye yolculuk yaptığı sergi, Uşaklılardan tam not aldı.

Vatandaşlar, belediye içindeki işlemleri sırasında ilkler şehri Uşak’ta tarihe geçen olayları yeniden belleklerinde canlandırırken, özellikle genç nesil şehrin eski ve yeni hallerini kıyaslama imkanı buldu.

Vatandaş Memnun

Sergi alanını dikkatli bir şekilde inceleyen vatandaşlar, Uşak Belediyesi’nin eski Uşak fotoğraflarını sergilediği alanı çok beğendiklerini dile getirdiler. Sergi alanını gezen ve Uşak’ın tarihine tanıklık eden vatandaşlar, “Fotoğrafları incelerken geçmişimizi, anılarımızı hatırlayarak duygulandığımız anlar oldu. Gerçekten çok hoş bir çalışma olmuş. Şehrimizin eski haliyle yeni halini rahatlıkla görebildiğimiz bu sergiyi düşünen, hazırlayan başta Belediye Başkanımız Mehmet Çakın olmak üzere herkese teşekkür ederiz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 00:02

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER