UŞAK BELEDİYESİ İLE HALK SAĞLIĞI ARASINDA SİGARA KRİZİ

Halk Sağlığı Sigara içilen David People'a 1500 TL ceza kesince Uşak Belediyesi de Kanser tarama aracına 15 Bin lira ceza kesti.

UŞAK BELEDİYESİ İLE HALK SAĞLIĞI ARASINDA SİGARA KRİZİ
banner628
 Uşak’ta sigara denetimleri sırasında Uşak Belediyesinin şirketi, UTAŞ’ın işlettiği David People kafeye ceza kesilmesi belediyeyi kızdırdı. Uşak Belediyesi de Atatürk anıtı yakınında kanser taraması yapan Halk Sağlığı aracına 18 Bin lira işgaliye cezası keserek misilleme yaptı. Her gün yüzlerce kişiyi kanser taramasından geçiren araç buradan ayrılarak dikilitaş civarında hizmet vermeye çalışıyor.

Sağlık Bakanlığına sürekli David People kafede de sigara içilmesi ile ilgili olarak şikayet gidince denetim ekibi diğer işletmeler ile birlikte burayı da denetlemiş. Denetleme sırasında zabıta memurları korkularından olsa gerek denetlemeye katılmamışlar. Denetim ekibi David People  da da sigara içilmesinden dolayı  1500 TL ceza yazmış.  Bu cezaya çok sinirlenen  Nurullah Cahan da zabıta ekiplerini göndererek Atatürk anıtı yakınında bulunan kanser tarama aracına 18 Bin lira işgaliye cezası yazdırmış. Bu ceza üzerine ortalık karışmış. Yapılan görüşmeler sonucu Halk Sağlığı Sigara cezasını işleme koymamış belediye de işgaliye cezasını.

Uşak Belediyesi orantısız güç kullanarak David People’a kesilen cezayı önlemiş. Bu olay 14 Nisan tarihinde gerçekleşmiş.

Olaydan sonra Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın Kanserle Savaş Daire Başkanını arayarak yanlış anlaşılma olduğunu belirtip özür dilediği gelen bilgiler arasında.

Kanser tarama aracı şimdi sağlık ocaklarını dolaşarak Uşaklılara hizmet vermeye çalışıyor.

 


                

YORUM EKLE
YORUMLAR
uşaaaaakkkk
uşaaaaakkkk - 5 yıl Önce

küçük bir şehirde küçük küçük krallıklar kurulmuş, sonrada küçük bir dünyaları olmuş. baktılar olmuyor, dev aynaları koymuşlar, böylelikle bu küçük şehirde herşey büyük görünmeye başlamış.

olay gerçekse
olay gerçekse - 5 yıl Önce

bu olay gerçekse büyük alçaklık başka açıklaması yok. cumhurbaşkanımız sigara ile savaşırken kendi partisinin bir belediye başkanı bunu yapıyorsa çok büyük terbiyesizlik demektir. olayı kınıyorum.

uşaklı
uşaklı - 5 yıl Önce

Aslan belediye müslüman adam böyle olur kafein adı bile Davutun insanları

uşşak64,5
uşşak64,5 - 5 yıl Önce

tahsil edildimi karşılıklı yazılan cezalar, alalım verelim ekonomiyi can verelim,1/10

banner633
SIRADAKİ HABER