UŞAK BELEDİYESİ ASIRLIK ÇINAR AĞACINI KÖKÜNDEN KESTİ

Köpek Katliamı, Ağaç Katliamı konusunda uzman olan ve bu konuda Ulusal basına da yansıyan katliamlar yapan Uşak Belediyesi bu kez asırlık çınar ağacını keserek vatandaşların tepkisine neden oldu.

UŞAK BELEDİYESİ ASIRLIK ÇINAR AĞACINI KÖKÜNDEN KESTİ
banner601
Bu Sabah çok erken saatlerde Çay kenarında bulunan ve bir çok işletmeye de adını veren Asırlık Çınar ağacı belediye ekipleri tarafından kesildi. Çevredeki vatandaşların anlattığına göre alel acele çınar ağacını kökünden kesen ekipler anında ağacın tüm dal va gövdesini de taşıyarak yok ettiler. Yangından mal kaçırırcasına kesilen ağacın kesilmesi vatandaşlarında tepkisine neden oldu. 
Çınar düğün Salonu, Çınaraltı Pide Salonu, Çınar Kahvesi gibi bir çok işletmeye de adını veren dolmuşların döndüğü yerdeki asırlık Çınar ağacının tescilli olup olmadığını bilmiyoruz ancak ağaç katliamını kınıyoruz. 
Uşak Belediyesi geçtiğimiz yılda Eski Buğday Pazarında onlarca ağacı yine bir Pazar sabahı katletmişti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 18:22
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rantçı parti
Rantçı parti - 4 yıl Önce

Biryerlerine mi battı acaba

uşak
uşak - 4 yıl Önce

sadece orasımı küçükçarşıda da var katledilen ağaçlar.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 yıl Önce

önünden her geçtiğimizde maşAllah ne güzel bir çınar ağacı derdik...sanki kolay yetişirmiş gibi kesiyorlar birde... ama biz ne anlarız o ağaç orada kesin alt yapıya zarar veriyordur o yüzden kesmişlerdir gibi saçma sapan bir bahaneleri olduğu kesin....böylesi bir katliamı uşak daha önce yaşamadı....yazıklar olsun...

Uşak li
Uşak li - 4 yıl Önce

Yalova da chp belediyesi Atatürk kun diktirdigi çınar ağaçlarının bir cogunu kesti kimsenin tepkisini almadı.....

Ali
Ali - 4 yıl Önce

hayatınızda kaç tane ağaç diktiniz de kesmeye kalkıyorsunuz?

lale diyarı
lale diyarı - 4 yıl Önce

lale dıkeceklerdır orayada

UZAKLARDAN
UZAKLARDAN - 4 yıl Önce

çoçukluğumuzun geçti̇ği̇ sokaklardi oralar. ne i̇stedi̇ni̇z anilarimizdan, ağaçtan, vi̇cdaniniz sizlamadi di̇mi̇. çünkü çikarlariniz var, ne planlariniz var görüceği̇z hep bi̇rli̇kte.

mahmut
mahmut - 4 yıl Önce

çınaraltı pide, çınar düğün salon vs, vs ne olacak bu isimler mahallenin simgesi olmuştu o çınar yazık günah ya.

UŞAKLI
UŞAKLI - 4 yıl Önce

uşak belediyenin ağaç di̇kme,bakim ve besleme konusunda çalışmaları bu şehre yakışmıyor. peysaj ve ağaç yetişmesi konusunda şehir çok vasat bir durumda.tabi çay kenarının daha güzel altyapı ve imar çalışmaları nedeniyle kesildiğini düşünüyorum.ancak tek çözüm kesmek değil!!!


SIRADAKİ HABER