Ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ulubey Kanyonlarını Esrarengiz Buldu

Ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı,  Ulubey Kanyonlarını Esrarengiz Buldu
banner628
banner601

Uşak Üniversitesi 2019-2020 Akademik Açılış Yılı Programına katılmak üzere Uşak'a gelen Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Vali Funda Kocabıyık'ı makamında ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzalayan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Vali Funda Kocabıyık ile makamında bir süre sohbet etti.

Ziyaretin ardından Uşak Üniversitesi Akademik Yılı açılış programına katılan Prof. Dr. İlber Ortaylı, törenin ardından Vali Funda Kocabıyık ile birlikte Uşak Müzesini gezdi. Müzede Uşak Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyeleri ve İl Kültür Turizm Müdür Vekili Şerif  Sözler'den bilgi alan Prof. Dr. İlber Ortaylı daha sonra Vali Funda Kocabıyık ile birlikte Ulubey Kanyonlarını gezdi.

Kaymakam Onur özaydın tarafından Kanyonlar, Cam Teras ve Ters Ev hakkında bilgilendirilen Prof. Dr. İlber Ortaylı yaptığı açıklamada Ulubey Kanyonlarını ilk kez gördüğünü belirterek oldukça esrarengiz ve derin olduğunu ifade etti.

Uşak'ı çok beğendiğini dile getiren Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Uşak Müzesini gezmek çok güzel oldu. Güzel ve korunaklı bir müze. Ayrıca Üniversitede açılış dersini yapmaktan müftehirim. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı  gün boyu ağırlayan Vali Funda Kocabıyık ise,“İlimizde Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı ağırlamaktan büyük bir onur duyduk. Sağ olsun bizi şereflendirdi. Üniversitenin bugün ilk dersi için geldi. Bu arada Uşak müzesini ve kanyonları gösterme şansına sahip olduk.  Buradan memnun ayrıldı, bu da bizi memnun etti.” şeklinde konuştu.

Ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık ve Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Jandarma Komutanı  Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Ulubey Kaymakamı Onur Özaydın, Uşak Üniversitesi öğretim üyeleri eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER