Üniversiteli Kız Öğrenci Boğazı Kesilerek Öldürüldü

Üniversiteli Kız Öğrenci Boğazı Kesilerek Öldürüldü

Üniversiteli Kız Öğrenci Boğazı Kesilerek Öldürüldü
banner628
Bolu’nun Gerede ilçesinde üniversite öğrencisi genç kız, sınıf arkadaşı tarafından kıskançlık yüzünden boğazı kesilerek öldürüldü. Genç kızın erkek arkadaşı telefon kayıtlarını polise ulaştırdıktan sonra katil zanlısı gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre olay, Salı akşam saat 22.30’da Gerede’ye bağlı Osmanlı Caddesi’nde meydana geldi. İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu kimya bölümü ikinci öğretim birinci sınıf öğrencisi Dilay Gül (21), gece saat 22.25’de dersten çıktıktan sonra okulun 200 metre ilerisindeki kaldığı özel yurda doğru yürümeye başladı. Karanlık olan bölgede erkek arkadaşı ile telefonda konuşmaya başlayan Dilay Gül’ün yanına sınıf arkadaşı Uğur A. (21) geldi. Uğur A., Dilay Gül’e, “Merhaba nasılsın, kiminle konuşuyorsun” diye sordu. Gül, “Erkek arkadaşımla konuşuyorum” diyerek cevap verdi. Uğur A., “Kusura bakma rahatsız ettim” sözlerinin ardından, genç kız, “Kusura baktım” yanıtını verdi. Bir anda cinnet geçiren Uğur A., cebinden çıkarttığı bıçakla, üniversiteli genç kızın vücuduna ve bileklerine 3 bıçak darbesi vurdu. Zanlı, kanlar içinde yerde kalan genç kızın boğazını keserek olay yerinde uzaklaştı. Üniversiteli kız öğrenci olay yerinde hayatını kaybetti. Dilay Gül’ün erkek arkadaşının telefonu yaşanan bu diyalogları ve kızın çığlıklarını kaydetti.
SES KAYITLARI YAKALATTI
Olaydan sonra üniversitenin hemen karşısında bulunan evine giden Uğur A., üstünü değiştirerek dışarıya çıktı. Genç kızın sevgilisi cinayet anında yaşanan konuşmaların telefon kayıtlarını polise gönderdi. Polis, şahsı telefonla arayarak evinin önünde beklediğini söyledi. Polislerin yanına gelen Uğur A. suçlamaları kabul etmeyerek cinayeti kendisinin işlemediğini ileri sürdü. Gözaltına alındıktan sonra Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlı, ilk ifadesinin ardından cinayeti işlediği bıçağı attığını söylediği evinin önündeki boş araziye götürüldü. Polis ekipleri arazide inceleme yaparak suç aletini bulmaya çalıştı. Ancak şahsın şüpheli ifadeleri polisleri farklı bölgelerde inceleme yapmaya yönetti. Karanlıkta yapılan aramalardan sonuç alınamadı.
UYUŞTURUCUDAN SABIKASI VAR
Katil zanlısı Uğur A.’nın uyuşturucudan sabıkası olduğu ve 3 kez alkollü araba kullanmaktan yakalandığı öğrenildi. Zanlının sürekli olarak alkol aldığı ifade edildi. Uğur A.’nın cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini ve Dilay Gül’den hoşlandığını söylediği öğrenildi.
ARKADAŞI BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI
Cinayetin yaşandığı yere gelen Dilay Gül’ün sınıftaki sıra arkadaşı Remzi Aydın, “Dilay benim sıra arkadaşımdı. Derslerinde çok başarılıydı. Öldüren çocukta bizim sınıfımızdaydı. Alkolik bir çocuktu. Beni evine içki içmeye çağırmıştı ama ben alkol kullanmadığım için gitmemiştim. Gerçekten çok üzgünüm. Dilay’la arasında bir samimiyette yoktu. Gece geç saatlerde okuldan çıktığı için rahatsız oluyordu. Hocamızda erken çıkmak istediğini söylemişti. Çok neşeli bir kızdı” dedi.
Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.
(İİ-Y)
Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu kimya bölümü birinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Dilay Gül, sınıf arkadaşı 21 yaşındaki Uğur Aydemir tarafından kıskançlık nedeniyle boğazı kesilerek öldürüldü. Dilay Gül’ün sevgilisi ile telefonda konuşurken yanına gelen sınıf arkadaşı tarafından öldürüldüğü ifade edildi. Genç kızın erkek arkadaşı telefon kayıtlarını polise ulaştırdıktan sonra katil zanlısı gözaltına alındı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER