Turizmde Yeni Trend Termal

Turizmde Yeni Trend Termal

Turizmde Yeni Trend Termal
banner625
banner601
Türkiye’nin sağlık turizminde “dünya devi” olma yolundaki çalışmaları Sağlık Bakanlığı nezdinde hız kazanırken, yapılan tesislerin sayısı her geçen gün artıyor.
Sağlık turizmine yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Karaderili, "Termal otelcilik günümüzde sağlık, spa ve wellness turizmiyle iç içe geçti. Son yıllarda termal suların gücüyle gelen sağlık turizminde büyük bir artış ve gelişme var. Git gide artan bu durum Türkiye’de bir trend oluşturdu. Sağlık turizmi yatırımları sadece kaplıca ve içmece hizmetleri ile değil, geniş kür seçenekleri, lüks tesisler ile misafirlerine hizmet verecek duruma geldi. Bu geniş yelpaze, 7’den 70’e her yaştan misafire hizmet ettiği için termal turizm algısının büyük bir ivme ile gelişmesine sebep olup yaz kış 12 ay faydalanıldığı içinde ciddi bir eğilim haline geldi" dedi.
Karaderili, "Lüks otellerde cazip fiyatlı konaklama seçenekleri turistleri termal sulara çeken özelliklerden bazıları. Ayrıca, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin ilgisini Türkiye’ye doğru yönlendiriyor. Bilhassa Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturya, İran, Irak’lı turistler dünyanın dört bir yanından, Türkiye’ye termal sular için geliyor. Türkiye, kaynak zenginliği bakımından dünyadaki ilk 7 ülke arasında, Avrupa’daysa 1.sırada bulunuyor. Kısacası, Türkiye, termal sular açısından adeta bir cennet. Yalova Termal Palace ve Emet Termal Resort, Balıkkesir Laguna termal otellerinin kalitesi bu üç bölgeye gereken önemi veren şirketlerin başında geliyor. Özellikle Marmara’nın en büyük beş yıldızlı lüks termal turizm kompleksi., “Vizyon Projesi” olarak adlandırdığı en büyük yatırım, Yalova ili, Termal ilçesi Akköy köyünde 3 etap şeklinde inşa ediliyor. Yalova’ya 40.000 metrekare arazi üzerine 2 bin 200 yatak kapasiteli, İlk etap’ının hizmete açıldığı projenin 2. ve 3. etabı 2016 yılının ilk çeyreğinde açılıyor. Sadece inşaat için ilk aşamada 55 milyon Euro yatırım yapıldı. Otelde, fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar da mevcut. Proje Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER