TÜMSİAD UŞAK ŞUBESİ MİLLİ İRADE DEDİ

Tümsiad Uşak Şube Başkanı Muhterem BALTA Milli İradenin yanında olduklarını açıkladı.

TÜMSİAD UŞAK ŞUBESİ MİLLİ İRADE DEDİ
banner601
Tümsiad Uşak Şube Başkanı Muhterem BALTA yayınladığı basın bildirisi ile yaşanan darbe girişimini kınayarak Demokrasinin yanında olduklarını söyledi.

Muhterem Balta yaptığı yazılı açıklamada :

"15 Temmuz 2016 tarihi tarihimize geçen en karanlık günlerden biri olduğu gibi aynı zamanda yüce milletimizin demokrasiye ve iradesine nasıl sahip çıkılacağını tüm  dünyaya gösterdiği zafer günlerinden biridir.

 15 Temmuz da Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş hükümetine karşı darbe kalkışması yapılmış, milletin iradesiyle devleti yöneten hükümetimiz görevinden uzaklaştırılmaya çalışılmıştır. Bütün bunlar yapılırken devlet imkânları kullanılmış ve tehdit unsurları vatanın asıl sahipleri olan milletimize yönelik acımasızca kullanılmıştır. Halkına namlu çeviren zihniyet bununla da kalmamış kamu binalarını bombalamış ortak kullanım alanlarını işgal etmiş ve en önemlisi de millet iradesinin tecelli bulduğu yer olan gazi meclisimize hayasızca saldırmışlardır.

Gücünü dış güçlerden alarak bu güçlerin iradesini sergilemeye çalışan cunta zihniyeti her şeyi hesaplamasına karşın aziz milletimizin mevzu bahis vatan olunca neler yapabileceklerini hesap etmemişlerdir. Başkomutanımızın talimatıyla sokaklara çıkan, meydanlara sığmayan yüce milletimiz darbecileri; yüksek imanlarıyla şaşkına çevirmiş, inanmış yürekleri, vakur tavırlarıyla darbenin püskürtülmesinin en önemli aktörleri olmuşlardır. Aziz milletimiz namlulara aldırmamış, tanklara prim vermemiş, bombalara göğüs gererek darbecilere tarihi bir ders vermişlerdir.

Ortak payda vatan olduğu zaman siyasi görüş fark etmeksizin omuz omuza  meydanlarda boy gösteren aziz milletimiz alçaklara, hainlere, darbecilere  karşı mesajını net bir şekilde vermiştir.

Herkes şunu bilsin ki TÜMSİAD UŞAK ŞUBESİ  olarak demokrasiye zarar vermeye çalışan her türlü girişimi kınadığımızı, halkın iradesini yok sayanların   karşısında olduğumuzu açıkça beyan ederiz. Bu süreçte TÜMSİAD UŞAK ŞUBESİ  olarak milli iradenin yanında olduğumuzu ve milli iradeye yapılan her türlü eyleme karşı üzerimize düşeni yapacağımızdan zerre tereddüt etmeyeceğimizi belirtmek isterim.

Bu darbe geçesinde  milletin namusu olan milli iradeyi korumak adına şehit düşen kahraman askerlerimize polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza  Allah' tan rahmet , demokrasi gazisi olan yaralı  kardeşlerimize de  acil şifalar diliyoruz" dedi. 

                                                                                               

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER