TOKİ UŞAK'TA AĞAÇLANDIRILACAK ALANI SATIŞA ÇIKARDI ORTALIK KARIŞTI

TOKİ UŞAK'TA AĞAÇLANDIRILACAK ALANI SATIŞA ÇIKARDI ORTALIK KARIŞTI
banner628

TOKİ Uşak’ta ağaçlandırılacak alanı satışa çıkardı ortalık karıştı. Ağaçlandırılacak alanın imara açılacağını idda eden İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş’ın basın açıklamasından sonra Mimarlar Odası Uşak Şubesi de ihale sürecini dikkatle takip ettiklerini ve ağaçlandırılacak alanın imara açılması halinde mahkemeye başvuracaklarını açıkladı.

TOKİ Uşak 1. Etap ve 2. Etap arasında bulunan 38 Bin 153 Metrekarelik  başka bir arsa ile birlikte satışa çıkardı. Ağaçlandırılacak alanın satışa çıkarılmasına tepki gösteren İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş’ın basın açıklamasının ardından Mimarlar Odası Uşak Şubesi Başkanı Çağlar Samancı yaptığı açıklamada:

“Toki tarafından satışa çıkarılan parseller mimarlar odası Uşak temsilciliği tarafından dikkatle takip edilmektedir. Uşak merkez Kuyucak mahallesinde bulunan 38.153.02 m2 alanlı Ağaçlandırılacak alanın imara açılması durumunda mimarlar odasının gerekli yasal girişimlerde bulunacağı Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Çağlar Samancı Sorularına devam ederek 

1) Ağaçlandırılacak alan neden satılır ?

2) Ağaçlandırılacak alanı kim neden alır ?

3) Toki her hangi bir faliyette bulunmayacak ise Uşak halkına iade yerine neden satış yapar ?

Ağaçlandırılacak alana talip olan var ise bina değil ağaç dikebileceğini bilmeli diye düşünüyorum.  Diyerek Mimarlar odasının görüşünü bildirdi.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER