Spor Toto’dan Okulların Onarımına Destek

Spor Toto’dan Okulların Onarımına Destek

Spor Toto’dan Okulların Onarımına Destek
banner625
banner601
Kayseri Valiliği’nin Spor Toto Teşkilat Başkanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucu kentteki okulların onarımı için destek sağlandı.
Ankara’da Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nda, Vali Orhan Düzgün ile Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu arasında imzalanan sözleşmeye göre Kayseri’deki 104 okulun bakım ve onarımına ilişkin 2 milyon 740 bin TL ödenek aktarılacak.
Vali Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, Kayseri’deki okullardan bakım ve onarımı gerekenlere yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini, önemli bir kısmının da geçtiğimiz günlerde tamamlandığını söyledi.
Eğitim öğretimin, standartlara uygun fiziki ortamlarda gerçekleştirilebilmesini önemsediklerini ve kamu kaynakları ile yapılan yatırımlar sonucu Kayseri’deki eğitim yuvalarını modern hale getirme gayretinde olduklarını kaydeden Vali Düzgün, merkezdeki okulların yanı sıra ilçelerdeki okulların da aynı fiziki kaliteye ulaşmasını arzuladıklarını ifade etti.
Bunun için planlı kamu yatırımlarının yanı sıra ek kaynak arayışına girdiklerini ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüşmeler yaptıklarını dile getiren Vali Düzgün, Kayseri’deki okulların ve spor salonlarının onarımı için 2 milyon 740 bin TL destek sağlandığını belirtti.
Vali Düzgün, “Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu ile yaptığımız görüşmeler sonucu ilimizdeki 104 adet okul ve spor salonunun bakım ve onarımlarının yaptırılabilmesi amacıyla 2 milyon 740 bin TL ödenek aktarılması sağlanmıştır. Özellikle ilçelerimizdeki okulların fiziki standardının yükseltilmesi ve çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görebilmesini arzu ediyoruz. Başta Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu olmak üzere Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER