Söke OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Aydın’da Yapıldı

Söke OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Aydın’da Yapıldı

Söke OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Aydın’da Yapıldı
banner601
Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis heyeti toplantısı Vali Erol Ayyıldız başkanlığında Aydın’da yapıldı.
Yapılan toplantıda vefat eden Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya’nın yerine Söke OSB yönetim kurulu üyeliğine Ticaret Odası’nı temsilen Haldun Işıklı getirilirken; Haldun Işıklı’dan boşalan müteşebbis heyeti üyeliğine ise yine Ticaret odası’nı temsilen İsmail Sayer getirildi.
Yaklaşık iki buçuk aylık zamandan sonra gerçekleşen Söke OSB Müteşebbis Heyeti toplantısında OSB alanında yapılan doğu çalışmaları ve hafriyat, kamulaştırmalar ve yeni yatırımcı firmalarla yürütülen görüşmeler ana gündem maddesi oldu.
“GEKA’DAN SÖKE OSB’YE İKİ PROJE İÇİN 700 BİN TL HİBE GELİYOR”
Yapılan toplantıyla ilgili bilgi veren Söke OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Karakaş; “Söke OSB’de yer almak isteyen yeni yatırımcı firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. 3 büyük firma ile yapılan görüşmelerden biri olumlu sonuçlanmak üzere. Diğer taraftan Söke OSB olarak GEKA’ya tren yolu yükleme-boşaltma istasyonu ve arıtma tesisi ile ilgili başvurularımız vardı. Bu başvurular olumlu sonuçlanırken; GEKA’dan tren yolu yükleme-boşaltma istasyonu için 600 Bin TL, arıtma tesisi içinse 100 Bin TL hibe destek kararı çıktı. Bu da Söke OSB’miz için atılan önemli adım ve sevindirici gelişme oldu” dedi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER