SİMİTÇİ TEYZE ATA’SINI YİNE ASKER SELAMIYLA ANDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta da 9’u 5 geçe saygı duruşuyla anıldı.

SİMİTÇİ TEYZE ATA’SINI YİNE ASKER SELAMIYLA ANDI
banner628
Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında Uşak kent meydanında yapılan törenle anıldı. Uşak kent meydanında yapılan anma törenine Uşak Valisi Ahmet Okur protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saat 09:05’de sirenlerin çalması ile birlikte saygı duruşuna geçildi ve Uşak’ta hayat durdu. Boğazların düğümlenip gözlerin dolduğu anlarda 2 dakika saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Uşak Belediyesi tarafından 50 bin çiçekle yapılan Türk Bayrağı motifi ise büyük ilgi gördü. Protokol, öğrenciler ve vatandaşlar çiçeklerden yapılan dev Türk Bayrağı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.
SİMİTÇİ TEYZE ATA’SINI YİNE ASKER SELAMI İLE ANDI
Geçen seneki anma törenlerinde saygı duruşu sırasında kameralara takılan simitçi teyzenin yine asker selamına durması görenleri duygulandı. Yıllardır Özel İdare binasının altında simit satan Zehra Karadağ sirenlerin çalmasıyla Ata’sına saygısını asker selamı ile gösterdi.
Uşak’ta anma haftası çeşitli programlarda devam edecek.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER