Şehitkamil Bayram Öncesi Sevindirdi

Şehitkamil Bayram Öncesi Sevindirdi

Şehitkamil Bayram Öncesi Sevindirdi
banner625
banner601
Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi 5 bin 500 vatandaşa bayramlık elbise yardımında bulundu.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi bünyesindeki Gıda Bankası’nı ziyaret ederek, ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarına bayramlık kıyafet yardımında bulundu. Özellikle çocukların ve yaşlı vatandaşların ihtiyaçları ile ilgilenen Başkan Fadıloğlu, mutlu, huzurlu ve birlik beraberlik içinde bir bayram geçirme temennisinde bulundu.
FADILOĞLU YAŞLI VE ÇOCUKLARIN ELBİSELERİNİ KENDİ ELLERİYLE GİYDİRDİ
İhtiyaç sahibi aile ve çocuklarına her yıl olduğu gibi bu yılda bayram öncesi giyim yardımı yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, giyim dağıtımının yapıldığı Gıda Bankası’na giderek, vatandaşlarla yakından ilgilendi. Özellikle çocukların bayramlık yeni kıyafet heyecanına ortak olan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, kimi çocukların kıyafet kombinasyonunu ise kendi elleri ile yaptı. Çocukların tepeden tırnağa giyimleri ile ilgilenen Başkan Fadıloğlu, yaşlı vatandaşlarında giyimleriyle yakından ilgilendi. Kendi elleriyle yaşlı vatandaşları giydiren Başkan Fadıloğlu, ailelerle de sohbet etti.
“BAYRAMLAR, YARDIMLAŞMANIN, PAYLAŞMANIN EN ÜST NOKTADA OLDUĞU GÜNLERDİR”
İhtiyaç sahibi ailelere her bayram giyim yardımında bulunduklarını belirten Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı öncesi giyim yardımında bulunuyoruz. Burada hem hayırsever vatandaşlarımız tarafından verilen yeni ürünler hem kullanılmış ama temizlikleri yapılmış giyecekler bulunuyor. Burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız aile bireylerinin sayısı kadar terlik, ayakkabı, gömlek, iç çamaşırı ve bunun gibi her türlü ürünlerle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını görüyoruz. Tabi bunlar belirli bir plan ve program içerisinde oluyor. Daha önceden yapılan saha çalışması çerçevesinde vatandaşlarımızın durumları inceleniyor ve bunları almaya hak kazanan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız sırayla kendi zevkine göre seçme imkanı sunularak, bu kıyafetleri seçiyorlar. Bayramlar, yardımlaşmanın, paylaşmanın en üst noktada olduğu günlerdir. Bayram öncesi vatandaşlarımıza bu hizmeti götürmekte katkı koyan tüm hemşerilerimize, tüm sanayicilerimize, iş adamlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Özellikle bizim bu Gıda Bankasının döngüsüne katkı koyan hayırseverlerimizin katkılarıyla bu hizmeti gerçekleştiriyoruz. Allah tüm hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarını kabul etsin. Biz Şehitkamil Belediyesi olarak, gerçek ihtiyaç sahibi ile hayırsever sahiplerini bir araya getirmeye çalışıyoruz. Ben şimdiden tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
“BU BAYRAMDA ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜ GÜLECEK”
Şehitkamil Belediyesi’ne teşekkür eden vatandaşlar, “Şehitkamil Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı öncesi kıyafet yardımında bulunuyor. Bizlerin de maddi durumu yeterli olmadığı için buraya gelerek, hem çocuklarımız, hem torunlarımız hem de kendimiz için bayramlık kıyafet almaya geldik. Allah Başkanımızdan razı olsun kendisi de gelerek, bizlerle yakından ilgilendi. Çocuklarımız, torunlarımız için elbiseleri kendi elleriyle beğendi ve çocuklarımıza giydirdi. Bizler de burada ihtiyacımız olan elbise, ayakkabı, terlik, çorap aldık. Bunun yanında yine deterjan dağıtımı yapıldı onlardan da aldık. Allah Belediye Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Başkanımız ve Belediyemiz sayesinde hem çocuklarımızın hem de bizlerin yüzü bu bayramda gülecek” diye konuştular.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER