Şehit Babasına Başbakan’dan Telefon

Şehit Babasına Başbakan’dan Telefon

Şehit Babasına Başbakan’dan Telefon
banner604
banner601
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dağlıca’da şehit edilen Cihan Aksarı’nın ailesi ile telefon görüşmesi yaptı.
AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ve teşkilat mensuplarından oluşan AK Parti heyeti, şehit Cihan Aksarı’nın ailesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında AK Parti’ye yanlarında olduklarını her zaman hissettirdikleri için teşekkür eden baba Cemal Aksarı, bazı gazetelerde çıkan haberlerin gerçek olmasının imkansız olduğunu kaydetti.
AK Parti Heyetine şehit haberini aldıkları ilk gün söylediği iddia edilen sözlerin kendisinde olmadığını zaman söylendiğini ve sakinleştirici iğnelerle ayakta durduğunu kaydeden Şehit Cihat Aksarı’nın babası Cemal Aksarı, “Ben şehit babasıyım. Devletine, milletine ve dinine bağlı biriyim. Devletime isyankar gelmedim. Oğlumun haberini aldıktan sonra kendimi kaybettim. Oğlum şehit düştü bir damla ağlamadım o hainleri sevindirmemek için ama bir haber beni yıktı” dedi.
Cemal Aksarı’nın çıkan haberlere, oğlunun şehit olmasından daha çok üzüldüğünü belirtmesi ve ‘Lütfen Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza bu mesajımızı iletin’ diye tekraren söylemesi üzerine AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Başbakanlık yetkililerine ulaştı. Şehit babası Cemal Aksarı’nın bu hassasiyeti üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu toplantısını yarıda keserek şehit babası Cemal Aksarı ile görüştü.
Başbakan Ahmet Davutoğlu bir kez daha şehit ailesinin yanında olduklarını ve bölücü terör örgütünün kökünün kazınacağını şehit ailesiyle paylaştı. Şehit Cihan Aksarı’nın annesi, babası ve babaannesi Başbakan Davutoğlu ile görüşürken şehidin babası Cemal Aksarı, “Ben eğer ihanet edersem, her iki dünyaya da ihanet etmiş olurum. Eğer müsaade ederseniz doğuda oğlumun kaldığı yerden ben devam etmek istiyorum. İnşallah düşmanlarımızı çatlatır, dostlarımızı sevindirirsiniz” ifadelerinde bulundu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefon görüşmesinin ardından AK Parti heyeti, şehit Cihan Aksarı’nın askerdeyken tutmuş olduğu günlüğü okudu. AK Parti heyeti ziyaret esnasında gözyaşlarını tutamadı.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER