Mersin’de Balık Sezonu Törenle Açıldı

Mersin’de Balık Sezonu Törenle Açıldı

Mersin’de Balık Sezonu Törenle Açıldı
banner282
Mersin’de balıkçılar için av sezonu Karaduvar Balıkçılar Barınağı’nda düzenlenen törenle açıldı.
Açılış töreninde konuşan Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Çiftepala, balıkçıların belirlenen kural ve yasaklara hassasiyetle uyması gerektiğini söyledi.
Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz ise, Mersinli balıkçıların bütün potansiyelini karşılayacak yeterli büyüklükte balık pazarı ve balık haline ihtiyacı olduğunu belirterek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dan Karaduvar balıkçısı için destek istedi. 321 kilometre sahili olan Mersin’de denizden yeterince faydalanılmadığının altını çizen Başkan Kocamaz, "Denizin dibindeyiz ama denizden yeterince yararlanamıyoruz. Birçoğumuz da hala denizle tanışmış değil. Karaduvar, Mersin’in özellikle balıkçılık konusunda merkezi halindedir. Balıkçılık işiyle uğraşan vatandaşlarımız tarafından yine vatandaşımızın hizmetine sunulan balık oranını küçümsemek mümkün değil. Bu konuda elbette devletimizin bir miktar desteği var ama böylesine zor ve meşakkatli bir hizmeti gerçekleştiren balıkçı kardeşlerimizin dertlerine çare olabilecek noktada değil" şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından balıkçı teknesiyle denize açılan Kocamaz, daha sonra tören alanına gelerek açılış kurdelasını kesti. Esnaf ve vatandaşlarla birlikte balık ekmek yiyen Kocamaz, balık sezonunun tüm balıkçılara hayırlı olmasını diledi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER