-Korkuteli’de Sivrisinekle Mücadele

-Korkuteli’de Sivrisinekle Mücadele

-Korkuteli’de Sivrisinekle Mücadele
banner601
Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Hizmet Birimi, yaşam standartlarının yükseltilmesi, insan sağlığının korunması ve insanlar üzerinde oluşacak rahatsızlıkların en aza indirilmesi amacı ile vektörel mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya’dan gelen 50 kişilik ekip tüm mahallelerde ilaçlama çalışması yaptı.
Entegre bir program çerçevesinde yürütülen vektörel mücadele çalışmaları, Biyolojik, Kimyasal ve Kültürel mücadele halinde yürütülüyor. Çalışmalarda Sağlık Bakanlığı’ndan Ruhsatlı etkin vektörel mücadele ilaçları kullanılıyor. Çalışmalar larva, uçkun, karasinek, sivrisinek, hamam böceği, yakarca (tatarcık) ve kene mücadelesi şeklinde 31 Aralık 2015 tarihine kadar kesintisiz devam edecek. Vektörel mücadele hizmeti çerçevesinde periyodik ilaçlama çalışmalarının yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetlerle ilgili olarak, şikayet adresine gidilerek, sorun hızlı bir şekilde gideriliyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu, “Halkımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi için Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli tedbirleri alınarak düzenli biyolojik ilaçlama programı ile çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Antalya’dan gelen ekipler ilçenin her bölgesinde ilaçlama yaptılar. İlaçlamalar ilçe genelinde 24 saat devam ediyor” dedi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER