İstanbul’un Göbeğine Panoramik Kule

İstanbul’un Göbeğine Panoramik Kule

İstanbul’un Göbeğine Panoramik Kule
banner604
banner601
Kağıthane Belediyesi tarafından yapılan Kağıthane Gençlik Merkezi ile birlikte hizmete açılacak olan döner kulede oluşturulacak restoranda İstanbullular yemeklerini yerken, manzarayı 360 derece izleyebilecek.
Kağıthane’de spor salonundan konferans salonuna kadar bir çok faaliyetin aynı anda gerçekleştirileceği çok amaçlı bir yapıya sahip olan Çağlayan Gençlik Merkezi, döner kule restoranı ile çok yakında hizmete giriyor. Yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik alana kurulan Gençlik Merkezinde son düzenlemeler yapılıyor.
Çağlayan Gençlik Merkezini diğer benzeri konsept projelerden ayıran en önemli özelliğiyse bir döner kuleye sahip olması. Tamamen camla kaplı bu alan, altta bulunan özel bir mekanizma sayesinde kendi ekseni etrafında dönüşünü kesintisiz ve belirli bir hızla gerçekleştiriyor. Kulenin üst kısmında bulunan ve restoran olarak hizmet verecek bu alanda misafirler yemeklerini yerken diğer taraftan manzarayı 360 derece izleme imkanı elde edecek.
Kağıthane Belediyesi tarafından yapılan Çağlayan Gençlik Merkezinin 130 araçlık otoparkıyla ilçedeki trafik akışını da rahatlatması bekleniyor. Ayrıca Gençlik Merkezinde 120 kişilik panoramik restoran, 210 Kişilik konferans salonu ve fuaye alanı, sergi salonu, spor salonu, 3 adet dersliği, 1 adet bilgisayar odası ve dinlenme salonu, 200 metrekare çatı terası ve 250 metrekare de giriş terası bulunuyor.
750 metrekare otopark üstü yeşil alanı ve çocuk parkıyla ferah bir ortam sunan gençlik merkezi çok yakında hizmete açılacak.
"VATANDAŞLAR MANZARAYI 360 DERECE İZLEYEBİLECEK”
Gençleri kötü alışkanlıklara sevk eden ortamlardan uzak durması için böyle bir kompleks inşa ettiklerini ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Burada bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler olacak. Gençlerimiz burada pozitif yönde sosyalleşecekler. Dahası döner kulede yer alan restoranımızda İstanbulluları harika bir manzara bekliyor. Konuklar yemeklerini yerken manzarayı da 360 derece izleyebilecekler. Tüm İstanbulluları bu deneyimi yaşamaya davet ediyorum’’ dedi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER