İlk Mahalle İftarına Binler Katıldı

Cahan, “Bizim Makamımız Halkımızın Gönülleridir”

İlk Mahalle İftarına Binler Katıldı
banner601

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Ramazan ayının ilk mahalle iftarının yapıldığı Dikilitaş Mahallesi’nde yaptığı konuşmada, “Bizim makamımız halkımızın gönülleridir. Bundan sonra da bu gibi etkinliklerle hemşehrilerimizle bir arada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği mahalle iftarlarının ilki bu yıl Dikilitaş Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İftara Uşak Valisi Ahmet Okur’un yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ve binlerce vatandaş katıldı. Dikilitaş Cami yan tarafında kurulan mahalle iftarında eski Ramazan ayları tadında bir iftar düzenlendi. İftarda tasavvuf müziği dinletisinin yanında Hacivat Karagöz gibi eskiyi hatırlatacak etkinliklerde yapıldı.

Aynı çorbaya kaşık sallamak mutluluk verici

İftarda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Hemşehrilerimizle beraber iftar sofralarında aynı çorbaya kaşık sallamak bizim için en güzel olaydır” dedi. Cahan, “Bu yıl Ramazan-ı Şerife ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz her Ramazan ayında olduğu gibi b u yılda hemşehrilerimizle bir arada olmak adına çalışmalarımızı yaptık. Bugün de Dikilitaş Mahallesi’nde halkımızla iftar sofralarında bulunmaktan onurluyuz” şeklinde konuştu.

İftarlar devam edecek,

Ramazan ayı bitene kadar iftarların süreceğini de bildiren Cahan, “İlk mahalle iftarında binlerce hemşehrimizin ilgisi bizleri sevindirdi. Biz bundan sonra da 19 mahallede hemşehrilerimizle aynı sofrada olmayı sürdüreceğiz. Her zaman dediğimiz gibi bizim makamımız vatandaşlarımızın gönülleri olacaktır. Bizler gönül köprüleri kurmaya geldiğimiz görevimizi halkımızdan kopmadan yapmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle devletimizin milletimizin bekası için çaba veren tüm güvenlik güçlerimize de dualarımızı yolluyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman kimse bize zarar veremez. İftara gelen tüm halkımıza teşekkür ederiz” diyerek sözlerine son verdi. 


banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 5 yıl Önce

tam kara düzen. sene 2016 oldu, onca imkan içinde hala yuvarlak tepside aynı kaptan yemek yeniyor. tabldot denen bir şey var, hatta daha az maliyetli olarak hazır halde masalara dağıtılan pet tabldotlar da var. zaten ortalıkta ishal salgınları var. ne lüzum var böyle bir uygulama yapmaya. birbirini tanıyan tanımayan pek çok insan rastgele masalara oturup yemek yiyor. yapın şunu adam gibi tabldot herkes içine sine sine güzelce yesin. kimse rahat yiyemiyor, tabakların dibi hep kalıyor, ekmekle yarım yarım duruyor. dünya kadar yemek böyle israf olup gidiyor. onca tabak çanak yıkanıyor su israf oluyor, maliyetler artıyor neticede kim ödüyor biz ödüyoruz. evde yiyorsanız ister aynı kaptan yiyin ister ayrı kaptan yiyin ama kamusal alanda biraz olsun insanların temizliğine hijenine saygı gösterin. tam kara düzen. tam taşra kafası işte. etkinlik olsun da n'olursa olsun. kimin uğrunda vatandaşın sağlığı? kimin umrunda dinimizin temizliğe olan, israfa olan hassasiyeti?

asabi vatandaş
asabi vatandaş - 5 yıl Önce

şatafatlı bol reklamlı iftar keşke sadece ihtiyaç sahiplerine verilse ama olmaz o zaman kim bilecek bunların yaptığını Allah sizi ıslah etsin

SIRADAKİ HABER