HEPAR Genel Başkanı Recep Bakırcı;

HEPAR Genel Başkanı Recep Bakırcı;

HEPAR Genel Başkanı Recep Bakırcı;
banner625
banner601
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Recep Bakırcı, gençlerin yönetimde ağırlıklı olduğu bir yapıya büründüklerini, bu amaçla genel merkez kadrosu dahil il ve ilçe örgütlerinde ağırlıklı olarak yüzde 70 oranında gençlerin bulunacağı bir parti yapılanmasına gittiklerini söyledi.
Bakırcı, İhlas Haber Ajansı Eskişehir Bölge Müdürlüğü ziyaretinde yaptığı açıklamada, artık gençlerin siyasi düzende yan kollarda değil de karar mekanizmasında olması gerektiğini de düşündüklerini belirtti. Zira ülkenin büyük yükler altına girdiğini ve bu yükün altında yine gençlerin siyasete girmesiyle kalkabileceğini düşündüklerini anlatan Bakırcı, Bu anlamda örgütlerimizi yenilemekle meşgulüz şuanda” dedi.
1 Kasım seçimlerine de yapılanmayı devam ettirmek için katılmayacaklarını, bu seçimlerin de ülkedeki siyasi yapıyı çok değiştireceğini düşünmediklerini anlatan HEPAR Genel Başkanı Recep Bakırcı, “Sonuç olarak 1 Kasım’dan sonra da ülkemizde yaklaşık 1,5 yıllık bir süreç içerisinde bir yeni erken seçim beklediği kanaatindeyiz. Biz bu süre zarfında örgütlerimizi yenileyerek, genç bir kadroyla somut projelerle 1 Kasım’dan sonra yapılacak olan seçime hazırlanacağız ve bir daha ki seçimde yeni bir kadro ile projelerle halkın karşısına çıkmayı planlıyoruz. Toplumun hazırlanması ile büyük buhranlarla mücadele edilebileceği kanaatindeyiz. Zira ülke ağır sorunlar yaşıyorsa, bunun bedelini halk bizzat kendi canı ve malıyla ödemekte. Halkın içinde olduğu bir sorunda da halkın örgütlenmesi ve halkın hazır hale getirilmesi halinde ancak altından kalkılabilir diye düşünüyoruz. Bu anlamda, halka doğru bilgi vermek, canlı bilgi vermek, ’geçmişte Türkiye’deki güvenlik sorununu neydi, bugün nasıl bir aşama kaydetti ve yarın muhtemelen bu toplum güvenlik açısından neler yaşayabilir’ konularını halka canlı örnekleriyle anlatma amacıyla il gezileri düzenliyoruz” diye belirtti.
İMZA GÜNÜ VE KONFERANS
Bakırcı, 16 Eylül’de de HEPAR eski Genel Başkanı Osman Pamukoğlu’nun katılımıyla hem imza etkinliği hem de halka açık konferans düzenleyeceklerini anlattı. Akşam Saat 17:00’da Adalar mevkideki bir kafede kitap imza etkinliği, saat 20:00’da de bir otelde halka açık bir konferans düzenleyeceklerini anlatan Recep Bakırcı, “Tüm halkımızın katılımı doğru bilgilendirme anlamında önem taşımaktadır” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER