HAMAMBOĞAZI TERMAL TESİSLERİ İHALESİ YAPILDI

Banaz'ın kaderini değiştirecek projede ihale bugün yapıldı.

 Yıllardır yapımı yılan hikâyesine dönen Hamamboğazı’nda belediyenin yatırım yapması için gerekli olan Turizm Alanının Günübirlik Alana çevrilmesi işlemi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen yıl onaylanmış ve  Banaz  Belediyesine tahsis işleminin ise Başbakanlık tarafından onaylandığı belirtilmişti. 


Proje Zafer Kalkınma Ajansı SOBEP Hibe Programı, belediyenin öz kaynakları ve Banka Kredisi ile gerçekleştirilecek. Hamamboğazı’ nı artık vaat aşamasından çıkartarak halkımızın rahatça kullanabileceği modern bir Günübirlik Tesis haline getirmek için bir yıllık çalışmanın sonuna gelindi. Hamamboğazı’nda Belediyenin 1 metrekare bile arazisi olmamasına rağmen gerçekleştirilen tahsisle 49.782,83 metrekare alana sahip oldu. Bu çalışma yaklaşık bir yıl sürmüştü ve Bakanlık tarafından onaylandı. Proje ekibi mimari proje çalışmalarına devam ederek bölgenin en modern ve kullanılabilir termal tesis projesini ortaya çıkardı. Hamamboğazı’nda geçmişte kullanılan alana yapılacak olan tesisin kapalı alanı 4 bin metre kare ve bay bayan ayrı alanlardan oluşacak.

 

İHALE BUGÜN YAPILDI
Yaklaşık iki yıldır süren çalışmalar neticesinde Hamamboğazı termal tesisi yapımı ihalesi Banaz Belediye Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı. İhaleye 6 firma katıldı. Kapalı zarf usulü gerçekleştirilen ihaleye;
Özallar İnşaat:                                                                   6.440.000 TL
Koloğlu İnşaat:                                                                   9.475.000 TL
Sağlam Prefabrik ve  Özgün İnşaat konsorsiyumu: 7.987.000 TL
Mestan Kenar:                                                                    8.774.000 TL
Fey İnşaat:                                                                          10.770.000 TL
Teson İnşaat:                                                                     12.800.000 TL teklif verdiler.
 

Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada ihalenin gerekli incelemeler yapıldıktan sonra 15 gün içinde netleşeceği belirtildi. 
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 22:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan
Kaan - 5 yıl Önce

en az ile an fazla fiyat teklifi arasında 2 kat var. nasıl bir hesaplama bu anlayamadım!

banner633
SIRADAKİ HABER