Hafriyat Araçlarına Uydu Takibi

Hafriyat Araçlarına Uydu Takibi

Hafriyat Araçlarına Uydu Takibi
banner282
Manisa Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve kaçak hafriyat dökümünü engellemek amacıyla firmaların araçlarını uydu takibine aldı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, sisteme dahil edilen hafriyat araçlarını 24 saat izleyecek, belirlenen noktaların dışına çıkan araçlara anında müdahale edecek.
Manisa’da çevre kirliliğinin önüne geçmek adına çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kaçak hafriyat dökümüne karşı önemli bir adım attı. Hafriyat firmalarının araçlarını uydu takibine alan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 24 saat izlenen araçların belirlenen noktalar dışına çıkmasını engelleyecek. Konuyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, sistemin ayrıntılarını anlattı. Manisa genelinde faaliyet gösteren hafriyat firmalarının araçlarını sisteme dahil ettiklerini belirten Yıldırım, “Şehrimizde rastgele dökülen hafriyatlar görüntü ve çevre kirliliğine neden oluyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda, çevre kirliliğinin önüne geçmek adına yeni sistemi devreye soktuk. Bu sistem sayesinde araçlar sürekli izleniyor. Bu araçların belirlediğimiz alanlar dışında hafriyat atığı dökmesine kesinlikle izin verilmiyor” diye konuştu.
ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERE DEVAM EDİYOR
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım aynı zamanda dairelerine bağlı zabıta ekiplerinin de sahada denetim yaptığına dikkat çekerek, “Uydu takibinin yanı sıra ekiplerimizde sahada görev başındalar. Kaçak olarak bu işle uğraşan ve sistemimize dahil olmayan araçları belirlemek üzere çalışma yürütüyorlar. Bu işin üzerine ciddiyetle yaklaşıyoruz. Kaçak hafriyat dökümüne ve çevrenin kirletilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.
İLÇELER DE SİSTEME DAHİL EDİLECEK
Uydu takip sisteminin şu anda sadece Manisa Merkez ilçelerinde geçerli olduğunun altını çizen Yıldırım, “Teknik ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda Manisa’nın 17 ilçesinde bu sistemi hayata geçireceğiz. Soma’dan Selendi’de hafriyat araçlarını kontrol altına alarak çevre katliamının önüne geçmeyi planlıyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER