FUNDA KOCABIYIK UŞAK'IN İLK BAYAN VALİSİ OLDU

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler kararnamesi ile Uşak Valiliğine Funda Kocabıyık atandı.

FUNDA KOCABIYIK UŞAK'IN İLK BAYAN VALİSİ OLDU
banner628

 Uşak  dahil 21 ilin valisi görevden alınırken, 39 ile yeni vali ataması yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararına göre, 39 ilin valisi değişti, 21 ilin valisi görevden alınarak mülkiye başmüfettişliğine getirildi. Bu isimlerin arasında Uşak Valisi Salim Demir’de  yer aldı. Salim Demir’den boşalan Uşak Valiliğine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık atandı.

Kocabıyık, Uşak tarihinde ilk kez bir kadın vali olarak görev yapacak.

Uşak Valiliğine MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık getirildi. AK Parti İzmir eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın eşi olan 2 çocuk annesi Funda Kocabıyık, Uşak tarihinde ilk kez bir kadın vali olarak görev yapacak.

Funda Kocabıyık’ın Uşak tarihinde atanan ilk Bayan Vali olması Uşaklılar da heyecan yarattı. Yeni valimize Hoş geldin diyor başarılar diliyoruz.

FUNDA KOCABIYIK KİMDİR?

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş Afşin'de doğdu. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde tamamladı. 1994 yılında felsefe grubu öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi'nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi'nde felsefe grubu öğretmenliği görevini yürüttü. 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı müfettiş yardımcılığı sınavını kazanarak müfettiş yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavı'nı kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Bakanlık Müfettişliği görevine atandı. 14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu'nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atanan Funda Kocabıyık evli ve iki çocuk annesi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
halil sever
halil sever - 3 yıl Önce

Demek felsefe öğretmelerinden de vali oluyormuş. Hayırlı olsun.

Hasan Özyurt
Hasan Özyurt - 3 yıl Önce

Yandaş olunca liyakata değil, sadakata bakılıyor bu devirde.

banner633
SIRADAKİ HABER