Eskişehir’deki Odalar Da Ankara’da Teröre Karşı Yürüyecek

Eskişehir’deki Odalar Da Ankara’da Teröre Karşı Yürüyecek

Eskişehir’deki Odalar Da Ankara’da Teröre Karşı Yürüyecek
banner601
Eskişehir’deki çeşitli odaların, Ankara’da gerçekleştirilecek olan "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne katılacağı açıklandı.
Konuyla ilgili düzenlenen toplantıya Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir ve odaların meclis başkanları katıldı. ETO Başkanı Metin Güler, ülke olarak zor günlerin yaşandığını belirtti. Geçen hafta Eskişehir’in şehidini dualarla ve gözyaşlarıyla uğurladığını anlatan Güler, "Terörün bir an önce bitmesini, huzurun ve barışın kalıcı olarak temin edilmesini istiyoruz. İşte bu noktada bağlı bulunduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere ülkemizdeki çok sayıdaki sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasını temsil eden derneğin katılımı ile teröre karşı dikkat çekmek için büyük bir yürüyüş düzenlenecektir. Bu organizasyon ile yüz binler, 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Ankara Sıhhiye Meydanında ’Teröre hayır, kardeşliğe evet’ diyecek. 100 bin kişiye bayrak, şapka ve düdük dağıtılacak, tarafsızlık nedeniyle sadece düdük sesleri olacak" dedi.
OTOBÜSLER KALDIRILACAK
ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise, geniş katılım ile terörü kınamak için hep beraber yürüyeceklerine değindi. Ankara’daki yürüyüş için Eskişehir’den otobüslerin kaldırılacağını söyleyen Özaydemir, "ESO 17 Eylül Perşembe günü saat 12.00’de, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Teknoloji Bulvarında bulunan İş ve Ticaret Merkezi önünden otobüsler kaldıracaktır. ETO Osmangazi Üniversitesi Kavşağındaki benzinlikten, ETB ise kendi binasının önünden araç kaldıracaktır. Yine odamız ve borsamız da şehrimizin çeşitli yerlerinden Ankara’ya araç kaldıracaktır. Burada da bir ricada bulunmak istiyoruz, aynı gün şehrimizdeki tüm iş yerleri ve evlere Türk bayrağı asılmasını temenni ediyoruz. Bizi bize, komşuyu komşuya düşman etmeye çalışanlara ve teröre hep birlikte karşı duracağız" şeklinde konuştu.
"ESKİŞEHİR HALKINI YÜRÜYÜŞE DAVET EDİYORUM"
TGB Başkanı Ömer Zeydan da, terörün; din, dil, mezhep, etnik köken, çocuk, kadın gibi hiçbir insani ayrım gözetmediğine dikkat çekti. Terörün acımasızca saldırdığını ve Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini bozmaya çalıştığını ifade eden Zeydan, "Milletçe bu tuzağa düşmemek ve farkında olmadan terörün amacına hizmet etmemek adına azami dikkati sarf etmeli ve her zamankinden çok daha fazla birbirimize sarılmalıyız. Teröre karşı tek vücut olmalıyız. Bu noktadan hareketle, TOBB önderliğinde bir çok sivil toplum kuruluşu ve halkımızın katılımlarıyla Ankara’da gerçekleştirilecek olan ’Kardeşliğe evet, teröre hayır’ yürüyüşünü canı gönülden destekliyoruz ve katılıyoruz. Bu anlamlı yürüyüşe tüm üyelerimi ve Eskişehir halkını davet ediyorum. Türk milletinin bu imtihandan başarıyla geçeceğinden ve nesiller boyu büyük ülke, büyük millet olmaya devam edeceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın" diye belirtti.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER