“Eski Spor Salonu Yıkılıyor, Yerine Daha Moderni Geliyor”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Kent Park Projesi kapsamında bir müjde daha verdi. Başkan Cahan,”Projemizin hayata geçmesi adına spor salonunu yıkılacak. Yeni salon içinse yer teslimini yaptık ve temel atma kısa zamanda yapılacak” dedi.

“Eski Spor Salonu Yıkılıyor, Yerine Daha Moderni  Geliyor”
banner628

Uşak’ın mega projelerinden birisi olan Kent Park Projesi hergün daha da ilerliyor. Projede Meteoroloji Hizmet Binası yıkımı, Adliye Hizmet Binası yıkımının ardından bölgedeki okulların taşınması için bina yapımına başlanmıştı. Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi binalarında eğitim ve öğretim için geriye sayıma geçilmişti. Kalan okullar için gün sayılırken, projenin ilerlemesi için bir müjde daha geldi. Buna göre proje sınırları içinde yer alan Atatürk Spor Salonu’nun yıkımı gerçekleşecek. Yapılacak yeni spor salonunun ise yer teslimi gerçekleştirilirken yakın zamanda temel atma töreni yapılacak. Kısa sürede bitirilecek çalışmayla Uşak 3 bin metrekare spor salonuna kavuşacak.

3 bin kişilik yeni salon

“Hayal olarak görülen projenin somut hale gelmesi adına her geçen gün kazanımlar elde ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizin tıkanan kalbini açmak ve kentimizin sağlıklı gelişimini sağlamak için Kent Park Projemizi ciddiyetle sürdürüyoruz. Projemizin başlaması adına 2 yıl gibi kısa bir sürede büyük mesafeler kat ettik. Proje sınırları içinde yer aşan resmi kurum binalarının yıkımını sağladık. Akabinde bölgedeki okulların yeni hizmet binalarında eğitime devam etmesi için adımlar attık. Yakın zamanda okullarımız taşınmaya başlayacak. Bütün bu güzel gelişmelerin ardından sınırlar içinde yer alan Atatürk Spor Salonu için de müjde veriyoruz. İlimizin ihtiyaçlarına artık cevap vermeyen spor salonumuzun yıkımını yapacağız. Yerine ise modern 3 bin kişilik salonumuzu hediye edeceğiz. Bu konuda yer teslimi sağlanmış olup temel atma kısa sürede gerçekleşecek” ifadesini kullandı.

Ankara’dan hep destek aldık

Projenin her adımını ciddiyetle takip ettiklerini dile getiren Cahan, “İlimizde dair umutlarımız vardı. Artık Uşak’ın talihinin değişmesi gerektiğini düşünüyorduk. Bu düşüncelerle başladığımız projemizi ciddiyetle takip ettik. Gerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği, gerek Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun desteği, gerekse bakanlarımızın kentimize verdiği değerle başarılı bir yol haritası çizdik. Projemizi bitirerek marka şehir Uşak hedefine ulaşacağız ve değişimi ilimize hissettireceğiz” diyerek sözlerine son verdi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
başkentli aşigo
başkentli aşigo - 5 yıl Önce

sayın başkanım 3000 kişilik spor salonu küçük değilmi uşak devamlı büyüyen bir şehir seki stad da yıkılacakmı uşakımıza büyük bir stad lazım şimdi bal da olduğumuz için stad yeterli gibi gelebilir ama profosyonel lige çıktığımızda stad yetersiz kalır çalışmalarınızda başarılar dilerim

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

törenle yıkarız gene , komedi ya

banner633
SIRADAKİ HABER