Edirne Ve Elbasan, Sağlık Ve Eğitimde İşbirliği Yapacak

Edirne Ve Elbasan, Sağlık Ve Eğitimde İşbirliği Yapacak

Edirne Ve Elbasan, Sağlık Ve Eğitimde İşbirliği Yapacak
banner628
Arnavutluk Elbesan Valisi Dr. Arben Kamami ve beraberindeki heyet, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret etti. Heyet, Arnavutluk’un Elbesan vilayeti ile Edirne Sağlık ve Eğitim alanlarında işbirliği yapma kararı aldı.
Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen Arnavutluk’un Elbesan Valisi Dr. Arben Kamami ve beraberindeki heyet, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından eğitim ve sağlık alanındaki yetkililerle birlikte toplantı yapan heyetler eğitim ve sağlık alanında işbirliği yapma kararı aldı.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Türkiye’nin eğitim ve sağlık alanında önemli bir konumda olduğunu ifade ederek, “Ülkemiz son yıllarda eğitim ve sağlık alanında önemli yatırımlar yaparak dünyada önemli bir yer edindi. Bu yatırımlardan Edirne’de nasibini alarak Balkanların sağlık merkezi konumuna geldi. Daha birkaç gün önce açılışlarını yaptığımız 400 yataklı Devlet Hastanesi ve okullar ile oldukça iyi bir durumda. Edirne eğitim alanında özellikle derslik bakımından ve eğitim bakımından Türkiye’nin önde gelen illerinden bir tanesi. Tüm bunların yanı sıra eğitim alanında sadece okullarda değil, dezevantajlı gruplara verdiğimiz meslek edindirme kurslarımız Halk Eğitim Merkezi ve SODAM’da tüm hızıyla devam ediyor” dedi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, konuk Elbesan Valisi Dr. Arben Kamami ve beraberindeki heyetle birlikte SODAM merkezi ve devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER