Cemil Alevli Koleji’nden Ib Programıyla Çifte Diploma

Cemil Alevli Koleji’nden Ib Programıyla Çifte Diploma

Cemil Alevli Koleji’nden Ib Programıyla Çifte Diploma
banner282
53 yıldır Türkiye’nin en önemli eğitim kurumları arasındaki yerini alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Alevli Koleji’nden mezun olan öğrenciler lise diploması yanında ikinci bir diploma olan ve uluslararası geçerliliği bulunan IB diploması alıyor.
Cemil Alevli Koleji öğrencileri mezun olduklarında dünyanın bir çok ülkesinde yaklaşık on bin üniversiteden birisini seçebiliyor.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesindeki Cemil Alevli Koleji eğitim alanındaki başarılı çalışmalarına emin adımlarla yürürken, kurumda görevli öğretmenler de 2015-2016 dönemiyle ilgili hazırlıklarını tamamladı. Cemil Alevli Koleji’nin diğer liselerden farkı hakkında bir değerlendirme yapan Cemil Alevli Koleji IB Koordinatörü Gökhan Göçer Kurum, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesindeki Cemil Alevli Koleji Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun eğitsel vizyonunu benimseyerek, kültürlerarası anlayış ve saygıya dayalı daha barışçıl ve iyi bir dünya oluşmasına yardımcı olan duyarlı, bilgili ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedefler. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu bu hedefe ulaşmak için adil değerlendirme ve uluslararası eğitimi geliştirme amacıyla zorlayıcı programlar oluşturmak üzere okullar, hükümetler ve uluslararası organizasyonlarla çalışır. Bu programlar dünyadaki tüm öğrencileri, kendilerinden farklı insanların da doğru düşüncelere sahip olabileceğinin farkında olan, etkin, duyarlı ve hayat boyu öğrenen bireyler haline getirmek için teşvik eder. IB kazandırmaya çalıştığı donanımları şu özellikleri taşıyan öğrenci profili ile özetlenebilir; sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran, yansıtan, ilkeli, dengeli, açık fikirli, duyarlı ve cesur” dedi.
“BÖLGEDEKİ İLK VE TEK IB PROGRAMI”
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesindeki Cemil Alevli Koleji’nde IBDP (Uluslararası Bakalorya Diploma Programı) uygulandığını da ifade eden Cemil Alevli Koleji IB Koordinatörü Gökhan Göçer, “Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), orta öğretimin son 2 yılında öğrencileri sınavlara hazırlayan, geniş kapsamlı ve oldukça yoğun çaba gerektiren akademik bir programdır. Bu programı seçen yüksek motivasyonlu lise öğrencileri bitirme sınavları sonunda uluslararası geçerliliği olan IB Diploması alırlar. 1970 yılında ilk kez uygulamaya konulan bu program, akademik güvenirliliğin ve entelektüel düşüncenin bir simgesi olmuştur. Merkezi Lahey’de bulunan Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun yine Cenevre, New York, Buenos Aires ve Singapur’da bölge ofisleri ve Cardiff’te Program ve Değerlendirme Merkezi bulunmaktadır” diye konuştu.
“CEMİL ALEVLİ KOLEJİNDE EĞİTİM DİLİ İNGİLİZCE”
"IBDP uygulayan Cemil Alevli Kolejimizi diğer liselerden ayıran en çarpıcı özellik eğitim dilinin İngilizce oluşudur" diyen Gökhan Göçer, “Bu eğitim programındaki dersler İngilizce verilir. Milli Eğitim Programındaki Türkçe ve Türk Kültür Dersleri grubundaki bütün dersler, IB sınıflarında da okutulur. IB öğrencileri, IB merkezince hazırlanan sınavlara girerler ve bu sınavlar IB tarafından değerlendirilir” dedi.
“CEMİL ALEVLİ KOLEJİ’NDE ÇİFT DİPLOMA”
Cemil Alevli Koleji IB Koordinatörü Gökhan Göçer, eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerin çift diploma sahibi olduklarını da vurgulayarak, “IB Diploma Programında başarılı olan öğrenci, MEB diplomalarının yanı sıra, IB Diplomasi ve IB Çift Dil Diploması (Bilingual Diploma). Yani Cemil Alevli Koleji’nin IB mezunlarına başvuracakları üniversiteler tarafından, diğer liselerin öğrencilerinden farklı olarak, herhangi bir diploma denkliği ve giriş sınavı skoru sorulmaz. IB Diploması sahipleri Kuzey Amerika’nın tamamında, Avrupa Birliği ülkelerinde, İngiliz Milletler Topluluğu Ülkelerinde (Commonwealth), Eğitim Dili İngilizce olan bütün dünya üniversitelerinde olmak üzere toplamda 10 binden fazla üniversiteye sınavsız giriş ayrıcalığına sahip olurlar” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER