Bulut: “Türkiye’nin CHP İktidarına İhtiyacı Var”

Bulut: “Türkiye’nin CHP İktidarına İhtiyacı Var”

Bulut: “Türkiye’nin CHP İktidarına İhtiyacı Var”
banner599
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Türkiye’nin çok sıkıntılı ve önemli bir dönemden geçtiğini belirterek, ülkede yaşanan kaosun son bulması, Cumhuriyetin devamı ve halkın refahı için CHP iktidarının zorunlu hale geldiğini söyledi.
CHP Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven, ilçedeki 67 mahallenin muhtarını akşam yemeğinde parti yöneticileriyle buluşturdu.
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, il yönetim kurulu ve meclis üyelerinin de katıldığı yemekte, Türkiye’nin oldukça sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimin ülkenin geleceği için yaşamsal öneme sahip olduğunu bildirdi.
Ülkedeki kaosu sona erdirecek, akan kanı durduracak, toplumsal barışı sağlayacak partinin CHP olduğunu savunan Bulut, “Cumhuriyetin kurucusu ve teminatı olan CHP, ülkeyi düzlüğe çıkaracak, sorunları çözecek, haksızlıkları, yolsuzlukları sonlandıracak, halkın refahını sağlayacak partidir. Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var” diye konuştu.
banner595
“KENETLENİP CUMHURİYETE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
7 Haziran genel seçimlerinden çıkan sonuçları ayrıntılı bir şekilde değerlendirdiklerini dile getiren Bulut, 1 Kasım’da CHP’yi iktidara taşımak için küskünlüklerin, dargınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi. Bulut, “Kenetlenip ülkemize ve Cumhuriyete sahip çıkmamız gerekiyor. Halkın yoksulluğuna, yandaşların rantına dayalı bu bozuk düzeni değiştirmek elimizde” dedi.
“Ben de bu toprakların çocuğuyum” diyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de muhtarların halkın oylarıyla göreve geldiğini anımsatarak, “Bileklerinin hakkıyla bu göreve seçilen muhtarlarımızın değerini bilmeliyiz. Çünkü onlar halkımızla aramızdaki köprü görevini yerine getiriyorlar. Yerel yönetimlerin başarısı muhtarlarla kurdukları ilişkiyle doğru orantılıdır. Yerel seçimlerde de sadece Sarıçam’ı değil tüm Adana’yı kucaklamak istiyoruz. CHP’nin yerel iktidar olmadığı yerlerde de el ele olacağız. Sarıçam’da da Sarıçam Belediyesinin yapmadığını yapacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İl Başkanı Bulut, Başkan Çetin ve İlçe Başkanı Güven, muhtarların sorunlarını dinleyip sorularını yanıtladılar.
banner592
YORUM EKLE
banner591
SIRADAKİ HABER