BEKLENEN ULUSLARARASI İNSANİ YARDIM DERNEĞİNDEN AFGANLI MUHAMMET RIZA YA SÜRPRİZ HEDİYELER

Beklenen uluslararası insani yardım derneği Uşak temsilcisi Halime AKINCI, "Gözü yaşlı ninelerin, boynu bükük yetimlerin umudu olmayı, TÜRKİYE VE SURİYEDE kocaman bir gönüllü ordusu ile mazluma ümit olmayı, yetime tebessüm olmayı amaçlamaktayız" dedi.

"Amaçlarımız doğrultusunda yolumuz Uşak'ta Muhammed Rıza ile karşılaştı. Gerçek bir hayat hikayesinin başrolü Muhammed Rıza. 11 yaşında yeşerdiği topraklardan daha filizlenemeden koparılmanın ne demek olduğunu Muhammed Rıza ile en iyi bilenlerden olduk. 5 kardeşi anne-babası Afganistan'da kalıp 72 yaşındaki babaannesi ile Türkiye'ye gelen 11 yaşında eğitim çağında olan Muhammed Rıza 72 yaşında çalışabilecek durumda olmayan babaannesi ile kendine bir hayat kurmaya çalışırken bizlerde ufak dokunuşlarla yardımcı olmaya çalıştık. İletişim çağının tamda ortasında kilometrelerce uzakta olan annesinin sesini duyamayan kardeşimize ufak bir sürpriz yapmak için kollarımızı sıvadık. 1 göz odada oturan temel ihtiyaçlarını giderebilecek kadar bile eşyaları olmayan ailemize buzdolabı, ocak, televizyon almakla işe başladık.
Muhammed Rıza için bisikleti de hazır ettik. En önemlisi iletişim çağının tam ortasında annesinin sesini duymaktan mahrum bırakılan Muhammed Rıza için bir telefon aldık. Tüm hazırlıklar tamamlandığında Uşaktaki gönüllü arkadaşlarımızla birlikte 1 göz odalarını Muhammed Rıza için hazırlayıp ufak ama güzel bir sürpriz hazırladık.
Muhammed Rıza ve daha nicelerine dokunabilmek için daha fazla gönüllülere ihtiyacımız var diyen BEKLENEN ULUSLARARASI İNSANİ YARDIM DERNEĞİ UŞAK temsilcisi Halime AKINCI "duyarlı Uşak halkına teşekkür ederek bizi bekleyenleri bekletmeyeceğiz" sözleriyle duygularını bizlere aktardı.
Daha sonrada baba annesinin duygu ve düşüncelerini aldıktan sonra Muhammet Rıza için sürprizler başladı önce bisikleti ardında televizyon buzdolabı son olarak da Annesinin sesini duyabilmesi için cep telefonu verildi bu anlarda da duygusal anların yaşanmasına neden oldu...

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER