BAKAN EROĞLU UŞAK´TA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Uşak´a geldi.

BAKAN EROĞLU UŞAK´TA
banner601


Uşak programına Valilik makamını ziyaret ederek başlayan Bakan Eroğlu buruda basın mensuplarına açıklamada bulundu. Uşak´ta gerçekleştirilen yatırımlar ile ilgili bilgi veren Veysel Eroğlu, 50 adet proje sözünün 38´inin tamamladığını belirterek, kalan 12´sinin de sürdüğünü söyledi. Eroğlu, “Uşak´a 5 yeni müjdemiz daha var. 4´ü Orman Müdürlüğümüz biride meteoroloji ile ilgili. Uşak´a olan yatırımlarımız sürecek burası benim ikinci memleketim” dedi.

"DÜNYA NÜFUSU KADAR FİDAN DİKİLECEK"
Bakan Veysel Eroğlu konuşmasında, 2023 yılına kadar dünya nüfusu kadar fidanın bu topraklara dikileceğini söyleyerek yeşile yapılan yatırımların hızla süreceğine değinerek, "AK Parti Hükümeti göreve geldiğinde ülkemizde ki 70 milyon olan fidan üretim kapasitesini 500 milyona civarına ulaştırdık. 2015 sonu itibariyle 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturacağız. 2023 yılına kadar da dünya nüfusu kadar fidan dikmiş olacağız” diye konuştu.

“BASINA YAPILAN SALDIRILARIN KARŞISINDAYIZ”
Bir gazetecinin sorusu üzerine Gazeteci Ahmet Hakan´a yönelik saldırıya da değinen Eroğlu, şöyle konuştu:
"Bu tür saldırıların ülkemize zarar verdiğini düşünüyorum. Ahmet Hakan´a yapılan saldırıdan kim istifade ediyor, ona bakmak lazım. AK Parti´den, kimse bu tür saldırıları istemez ve aleyhimizde olur bu tür yaklaşımlar. Emniyet güçlerimiz konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Saldırıyı gerçekleştirenle yakalandı, fakat arkasındakileri tespit etmek gerekli. Herkes dikkatli olsun, bir risk varsa emniyetimizden mutlak suretle koruma talep etsinler. Karşılıklı olarak fikirlerimizi söyleyelim, medeni şekilde tartışalım ve doğruyu bulalım. Kim olursa olsun, kime yapılırsa yapılsın bu saldırı son derece yanlıştır, çirkindir. Bu tamamen AK Parti´ye zarar vermek için yapılan bir harekettir."
Basın açıklamasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Ahmet Okur´dan kentle ilgili diğer konularla brifing aldıktan sonra programın dahilinde bulunan toplu açılış töreni için Belediye önündeki platforma geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER