19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  düzenlenen törenle kutlandı. 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı
banner628

Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can'ın Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. 

Çelenk sunma törenin ardından Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile beraber meydanda bulunan gençlerin ve protokolün bayramını kutladı. 

Törende konuşan Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can 19 Mayıs'ın önemine değinerek 100 yıl önce bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını söyledi.

Gençlik adına yapılan konuşmalar ve şiirlerin ardından kutlama programında jimnastik, karate, tekvando eskrim ve halk oyunları gösterileri yapıldı; yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki törene, Vali Funda Kocabıyık, Milletvekili İsmail Güneş, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Deniz, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Baro Başkan Vekili Emin Coşkun, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

banner653

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER