15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Mehmet Çetin mezarı başında anıldı

Vali Funda Kocabıyık ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Uşak Şehitliğini ziyaret etti.

15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Mehmet Çetin mezarı başında anıldı
banner628

Şehitlikte Kuran-ı Kerim tilavetinin ve dua edilmesinin ardından protokol üyeleri ile birlikte şehit mezarlarına karanfil bırakan Vali Funda Kocabıyık, şehit aileleri ile sohbet ederek sabırlar diledi.

Şehitlik ziyaretinin ardından 15 Temmuz gecesi Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a suikast için görevlendirilen FETÖ üyesi teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan koruma polisi Mehmet Çetin'in Yoncalı köyünde bulunan şehitlikteki mezarı başında tören düzenlendi.

Törene, Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şehit polis memuru Mehmet Çetin'in yakınları, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesinin ardından Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şehit yakınları ve protokol üyeleri ile birlikte Şehit Mehmet Çetin'in kabrini ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Vali Funda Kocabıyık şehitlik ziyareti sonrası Yoncalı köyünde oluşturulan Şehit Mehmet Çetin hatıra ormanına ağaç dikti.

15 Temmuz gecesi herkesin şehit olmaya hazır olduğunu söyleyen Vali Funda Kocabıyık “15 Temmuz gecesi sivil vatandaşı, askeri ve polisi ile Türk Milleti canını ortaya koyarak bu vatanı alçaklara teslim etmedi. 15 Temmuz’da vatanı parçalamak isteyenler kendi insanlarımız içinden çıkan, üniformasına ve vatanına ihanet eden hainlerdi. Allah milletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Ancak, tüm dünya bilmelidir ki bin kere aynı şey yaşansa bu necip millet bin kere daha erkeğiyle, kadınıyla, yaşlısıyla genciyle, milli ve manevi değerlerini koruyacak, hainlere ve düşmanlara geçit vermeyecektir.” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER