ERGÜDER BAYRAMDA VATANDAŞIN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE GEÇİRMESİ İÇİN ALINAN ÖNLEMLERİ AÇIKLADI

Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur ve güven içinde geçirmesi amacıyla bazı ek önlemler aldıklarını söyledi.

ERGÜDER BAYRAMDA VATANDAŞIN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE GEÇİRMESİ İÇİN ALINAN ÖNLEMLERİ AÇIKLADI
banner628
banner629

Ergüder, yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı nedeniyle alınan tedbirlerle ilgili bilgi verdi.

Özellikle halkın kalabalık olduğu noktalarda güvenlik tedbirlerinin artırıldığını kaydeden  Ergüder,  alışveriş merkezleri, pazar yerleri ile mezarlık ve camilerde asayiş ekiplerinin sürekli olarak görev yapacağını ifade etti.

Bayram süresince olası hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaççılık, sahtecilik ve gasp olaylarına karşı ekiplerin kesintisiz görevde olacağını ifade eden Ergüder, "Bayram namazı süresince camiler ile mezarlık çevrelerinde resmi ve sivil ekipler görevlendirdik. Vatandaşlarımızın bayram ziyareti veya tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve iş yerlerinin kapalı olması öngörüldüğünden ikametten ve iş yerinden hırsızlık olaylarına karşı tüm ekiplerimiz duyarlı hale getirildi. Bayram süresince vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, rahat ve kazasız yolculuk yapabilmeleri için, emniyet kemeri, hız ve alkol denetimleri, yolcu taşımacılığı denetimleri yanında havadan drone destekli kontroller planlandı." dedi.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER