UMPAŞ HOLDİNG BİEN SERAMİK İLE ANLAŞTI, SERANOVA ÜRETİME BAŞLIYOR

UMPAŞ HOLDİNG BİEN SERAMİK İLE ANLAŞTI, SERANOVA ÜRETİME BAŞLIYOR
banner628

Yaklaşık 8 aydır kapalı olan UMPAŞ Holding'e bağlı Seranova Seramik te mutlu sona ulaşıldı. Fabrikanın açılması ile ilgili olarak sona gelindi ve BİEN Seramik ile anlaşma imzalandı. Fabrikanın önümüzdeki günlerde açılması bekleniyor. 
Seronava Seramik fabrikasının elektrik ve doğalgazının yüksek borç nedeni ile kesilmesi ve fabrikanın kapanmasından sonra mevcuyt yönetim istifa etmiş ve yerine Enver Dağdagül yeniden yönetim kurulu başkanı olmuştu. Fabrikayı açmak için mücadele veren Enver Dağdagül ve ekibi uzun süren uğraşlardan sonra Bien Seramik ile anlaştı ve fabrikanın açılması ile ilgili gerekli finansnmanı da bulmuş oldu. 
Umpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Dağdagül, Bien Seramik Yönetim Kurulu Danışmanı Muhittin Gümüşten, Umpaş Holding Yönetim Kurulu Danışmanı Salih Çitim, Çimse İş Sendikası Başkanı Ali Murat Yalçındağ anlaşmanının imalanmasının ardından Uşak Vali Vekili Muammer Balcı'yı ziyaret ettiler. fason anlaşması yapan ve fabrikanın açılması için gerekli finansmansı sağlayacak olan Bien Seramik'in Yönetim Kurulu Danışmanı Muhittin Gümüşten önümüzdeki hafta içinde elektrik ve doğalgaz problemini çözüp fabrikasının açılması için gerekli bakım çalışmalarına başlanacağını ve kısa sürede de üretime başlayacaklarını söyledi. 
Bien Seramik yaklaşık 7 bin den fazla çalışanı olan Ercan şirketler topluluğu kuruluşu ve Bozüyük'te üretim tesisleri bulunuyor. 
Anlaşmanın imzalanmasının duyurulması ile aylardır işsiz olan Seranova çalışanları da yeniden iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 13:34
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER