GEDİK PİLİÇ İLE İLGİLİ YANLIŞ HABER 1.SAYFADAN TEKZİP 24. SAYFADAN!

Gedik Tavukçuluğun fason Tavuk üretimi için ödediği paraları FETÖ'ye yardım olarak 1. sayfadan manşetten haber veren Yeni şafak Gazetesi firmanın tekzibini de usulsüz olarak 24. sayfada yayınladı.

GEDİK PİLİÇ İLE İLGİLİ YANLIŞ HABER 1.SAYFADAN TEKZİP 24. SAYFADAN!
banner628
 9 Nisan 2016 tarihli Yeni Şafak Gazetesi'nde 1. sayfadan verilen bir haber de Uşak'ta binlerce kişinin ekmek kapası olan Uşak'ın en büyük, Türkiye'nin ilk 500 firması arasında yer alan Gedik Piliç'in FETÖ'nün Hakimi olarak lanse edilen Mustafa Başer aracılığıyla Fetö’ye para aktardığı iddiası yer almıştı.

Haberden hemen sonra Gedik Piliç’den yapılan açıklamada haberler yalanlanmış ve Hakimin Anne baba ve kardeşinin tavuk çiftlikleri oldukları belirtilmiş ödenen paraların FETÖ’ye aktarılmadığı ödenen paraların Fason Tavuk üretim ücreti olduğu belirtilmişti.
Haberden hemen sonra Gedik tavukçuluk hukuki süreci başlattı ve ilk olarak tekzip metni gönderdi.


"HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI"

Yeni Şafak, Star, Takvim gibi ulusal basında yer alan çarpıtma haberler sonrasında Gedik Piliç avukatları vasıtasıyla yasal haklarını kullanarak hukuki süreci başlattı ve söz konu haberler için daha açtı. Başlatılan hukuki süreç sonrasında Yeni Şafak Gazetesi tekzip yayınlamak zorunda kaldı ama ne yazık ki çarpıtma haberi 1. Sayadan veren Yeni Şafak Gazetesi söz konusu haber için yayınlamak zorunda kaldığı tekzip 24. sayfadan yayınlayarak hukuki olarak bir usulsüzlüğe imza atmış oldu.

İŞİN ASLI NE

Hakimin annesi babası ve kardeşinin tavuk çiftlikleri var. Gedik piliç ve başka bir firmaya daha fason piliç üretimi yapıyorlar. Gedik Piliç Müstahsil makbuzu karşılığı ürettirdiği ürünlere banka üzerinden ödeme yapmış her şey resmi. Onun dışında herhangi bir alışveriş yok.
  Gedik Piliç ten Mustafa Başer'e giden tek kuruş yok. Masa başından haber yapınca işte böyle Uşak'ın en büyük firması karalanıyor Gedik Piliç milyonluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Mustafa Başer'in ailesi de 450 civarından üreticiden bir kaçı sadece. Sözü edilen vakıf ta helal kesim sertifikası veren vakıf. MASAK'ın para trafik raporları doğru ancak bu raporlarda paranın ne için ödendiği yazıyor mu onu bilmiyoruz. Gazete tarafından da ama karşılığında ne alışverişi yapıldığı araştırılmadığı için masa başından yapılan haberler böyle faciaya neden oluyor maalesef. Gedik Piliç Türkiye’nin ilk 500 firması içinde yer alıyor 1300 kişiyi fabrikada istihdah ediyor 450 den fazla üretici bayi ve 750 ye yakın kümes ağlarıyla yaklaşık 40 bin kişiye direk yada dolaylı iş imkanı sağlıyor.
Mustafa Başer’in ailesi hala tavuk üretimine devam ediyor. Gedik Piliç’in 2008 den itibaren bu aileye ürettikleri tavuk için ödediği para da gazetenin iddia ettiği gibi 1,6 Milyon TL değil 2,7 TL civarında .

Gazetenin haberinde adı geçen ve 68 Bin lira ödeme yapıldığı sözü edilen Vakıf ise Helal Sertifikası veren Kuruluş. Bu kuruluşun gözlemcisi hala Gedik Piliç’te çalışıyor ve kesim süresince de kesimcilerin başında bekliyor. Diğer adı ile Müşahitlik yapıyor. Maaşını da Gedik Piliç’den değil bu vakıftan alıyor.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Gedik Piliç’in Sahibi Osman Gedik konu ile ilgili olarak hukuki süreci başlattıklarını Avukatları vasıtasıyla Tekzip ve mahkeme sürecinin devam ettiği söyledi. Osman Gedik Başer Ailesinin 2008 yılında beri üreticileri olduğunu Anne baba ve kardeşe toplamda 2,7 Milyon TL civarında ürettikleri tavuk karşılığında ödeme yapıldığını ödemelerin Müstahsil belgeleri karşılığı banka üzerinden yapıldığını söyledi. Osman Gedik şimdiye kadar bu konuyla ilgili herhangi bir soruşturma soruşturma geçirmediklerini yasa dışı hiçbir oluşuma asla destek vermelerinin söz konusu olamayacağını sözlerine ekledi.

Gedik Piliç’in Yeni Şafak’ın usulsüz Tekzip yayınlamasına itiraz etmesi bekleniyor. 
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER