5500 ORTAKLI UMPAŞ HOLDİNG'TE ZOR GÜNLER, NE VARSA SATIYORLAR

5500 ORTAKLI UMPAŞ HOLDİNG'TE ZOR GÜNLER, NE VARSA SATIYORLAR
banner628
banner601

UMPAŞ Holding’te sular durulmuyor. 2 Aralık’ta göreve gelen yeni yönetim de kısa sürede birbirine girdi. İş bilmez yöneticiler yüzünden Seronava Seramik zor günler yaşıyor. Holding yönetimi UMPAŞ’ın arsalarını yok pahasına haraç mezat satıyor. Holding Başkanı Enver Dağdagül ile Diğer yönetim Kulu üyeleri adeta birbirine düştüler. Enver Dağdagül Seramik Holding başkanlığının yanı sıra seramik fabrikasının da genel müdürlüğünü yürütüyordu. Ancak buradan uzaklaştırıldı. Holding Yönetim Kurulu üyeleri Enver Dağdagül’ü Holding Başkanlığından da indirmek için karar aldılar ancak Sanayi bakanlığından bu karar iptal edildi.  

HÜSEYİN KARAKAŞ ÖNCE TAŞERONDU SONRA HİSSE ALDI ŞİMDİ DE YÖNETİMİ KURULU BAŞKANI OLDU

Seronava Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karakaş Hilmi Alper zamanında Fabrikaya Pazarlar ve civarından işçi getiren bir taşeron olarak fabrikaya adım attı. Daha sonra ise yaklaşık 1 milyon TL civarında hisse senedi alarak fabrikanın ortakları arasına girdi. Son kongre dede hem de Holding Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı oldu hem de Seronava Seramik Yönetim kurulu Başkanı oldu. Karakaş  ne kadar akrabası ve köylüsü varsa fabrikaya işe aldı. İş bilen teknik kadro işten çıkarıldı ya da kendileri işi bıraktı. OSB Kavşağında bulunan 120 Dönüm arsa sadece 16,5 Milyon TL ye Sarar Battaniye’ye  satıldı. Arsanın gerçek değerinin 50 Milyon TL den fazla olduğu konuşuluyor.

Yine İzmir Menemen de bulunan ve bir zamanlar 400 daire verilen arsa sadece 22 Milyon TL ye satıldı. Birbirinden değerli arazilerin haraç mezat satılması ve fabrikanın giderek zora düşmesi ortakları da kızdırmaya başladı.
Bu arada yönetim Kurulu üyeleri ile arası bozulan Enver Dağdagül’ün yeniden genel kurula gitmek için ortaklardan vekalet toplamaya çalıştığı konuşuluyordu. Ancak o da şekeri yükseldiği için günlerce hastanede tedavi gördü.

FABRİKADA KALİTE DÜŞTÜ VE ÜRETİM DÜŞTÜ İDDİASI

Fabrikada çalışan kalifiye elemanların işten çıkması ve mahkemelik olması makine parkurunun eski olması nakit sıkıntı çekilmesi ve yüklü miktarda mal kaptırmalar sonucu fabrikada üretimin ve kalitenin düştüğü gelen bilgiler arasında.

HİLMİ ALPER 250 MİLYON TL BORÇ İLE BIRAKMIŞTI

Bundan önceki yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Alper fabrikayı 250 Milyon TL borç ile teslim etmişti. Yeni yönetim borçları yeniden yapılandırarak azaltmaya çalışırken yeni krediler kullanılmış ve fabrika üretime devam ediyordu. Ancak Genel Müdürlük de yaşanan koltuk kavgası ve yönetiminde birbirine düşmesi sonucu bir çok kişi işten çıkmış ve fabrikayı mahkemeye vermeye başlamıştı. Fabrikanın ehil yönetimlerden ziyade akraba eş dost köyü mantığı ile yürütülmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

10 MİLYON TL DEN FAZLA ÇEK DÖNDÜ

Seronava Seramik’in Ankara’da bir firmaya yeterli istihbarat yapmadan yüklü miktarda seramik verdiği ve 10 Milyon TL den fazla Çek’in karşılıksız çıktığı ve hukuki süreç başlatıldığı ancak firmanın içinin de boşaltıldığı  iddiaları konuşuluyor.

ORTAKLARDAN SUÇ DUYURUSU HAZIRLIĞI

Ortaklardan bir araya gelen bir gurup şimdi yönetiçileri Şirketi görevi kötüye kullanarak  Şirketi zarara uğrAtmaktan  dava açmaya hazırlandıkları aldığımız bilgiler arasında zira yeni yönetim ANKARA Bayii liği verdiği kişilere  1 milyon teminat mektubu karşılığında  11 milyonluk seramik vererek  görevlerini kötüye kullandıkları aldığımız bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 10:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman zihni şen hissedar
osman zihni şen hissedar - 1 yıl Önce

yanlız MESUT KESKİN tanık olmayı kabul etti. 2003'te M.U./K.K ye hareketi başlatan bendim, ancak UŞAK'lılar çok kötü bir sınav verdi ve o dönemin 72.000.000. euro varlığını batırdılar. 1997/2003 dönemi per. ve idari işler müd. ve uşak spor as.bşk osman zihni şen

Bir dost
Bir dost - 1 yıl Önce

Fabrikanın elinde olan en değerli varlıkları yok parasına satıldı, kimse hesap sormadı,soramadı.Sekreterin maaşı 4000 tl oldu tanıdık oldugu için kimse hesap sormadı, soramadı.Mallar yok parasına kim oldugu belli olmayan kişilere servis edildi kimse neler oluyor demedi.Devletin ya da devlet büyüklerimizin derhal olaya el atıp bütün alım satımlar için teftiş etmesi gerekir.Kimler arada nemalandı ise bu açığa çıkarsa herkes cezasını yargıda çeksin.Çünkü burada 5500 ortak olup, tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır.Acil YETKİLİLERE ÇAĞRI...

osman zihni şen hissedar
osman zihni şen hissedar - 1 yıl Önce

2001 yılın da oluşan dahili hissedar mafyası 7200000 euro luk bir gücü sıfıra indirdiler bunların hiç biri snayi sektörününü bilmez baba parası ile umpaş bataklığını teselsül eden cühela takımıdır. bu bataklık yalanla, haramla ve talan için kurulmuştur ve büyük hissedar geçinen haramiler 5400 küçük hissedarı yağmalamışlardır. kul osman

SIRADAKİ HABER