UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.EKREM SAVAŞ'TAN YENİ AKADEMİK YIL MESAJI

Savaş, Mesajında, Uşak Üniversitesinin 12 Yıllık Geçmişe Sahip Genç, Dinamik, Ulusal Ve Uluslararası Akademik Alanda Başarılara Sahip Kadrosuyla, Öğrenci Merkezli Yönetim Anlayışıyla Bölgenin Parlayan Üniversiteleri Arasında Yer Aldığını Bildirdi.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.EKREM SAVAŞ'TAN YENİ AKADEMİK YIL MESAJI
banner628
banner601

Üniversitenin ülkenin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayan, bilgi ve teknoloji üreten, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda başarılar hedefleyen bir yönetim anlayışına sahip olduğunu belirten Savaş, kent ve bölge ekonomisinin rekabet gücünü arttırmayı hedeflediklerini aktardı.

Öğrencilere eğitim hayatlarında başarı dileyen Rektör Savaş, mesajında, şunları kaydetti:

"2006 yılında kurulan üniversitemiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından bizzat açıklanan, Yükseköğretim Kurulu tarafından koordine edilen Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması temalı program kapsamında deri, tekstil ve seramik alanlarında pilot üniversite olmuştur. Bu programla üniversitemiz, ülkemizin hedefleri doğrultusunda, başta şehrimiz ve bölgemizle bütünleşmesinin sağlanması, deri, tekstil ve seramik alanlarında iktisadi, sosyal ve beşeri sermayenin geliştirilmesi adına çalışmalarını derinleştirmesi, ilgili alanlar özelinde tek tipten uzaklaşarak kurumsal farklılık ve çeşitliliğe yönelmesi, altyapısını misyon dahilinde ihtisaslaştırarak güçlü yönlerinin bu sektörlerin kalkınmasında odak noktası olmasını amaçlamaktadır. Bu amaçtan yola çıkarak Aklın ve Bilimin Işığında Yeni Nesil Üniversite sloganını benimseyen kurumsal yapısıyla Uşak Üniversitesi, ülke kalkınması için çalışan tüm birimleriyle öncü üniversiteler arasından yer almaktadır.

Öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla üniversitemiz, siz öğrencilerimize sunduğu yurt içi ve yurt dışı staj imkanları, Erasmus-Erasmus+ değişim programları ile hem yerel hem de evrensel çevreye uyumlu, ahlaki değerlere önem veren bireyler yetiştirmekte önemli bir rol üstlenmektedir. Genç ve dinamik Uşak Üniversitesi, aklın ve bilimin ışığında, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir, üretken, düşünce ve ifade özgürlüğünü, bilimsel yaklaşımı, yenilikçiliği, ahlaki kurallara uygunluğu ile kaliteye toplumsal ve bölgesel sorunlara duyarlı bir üniversitedir"

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER