KÜTAHYA’DA İŞİTME ENGELLİLERDEN İŞARET DİLİYLE İSTİKLAL MARŞI

Kütahya’da Engelliler Haftası Dolayısıyla Düzenlenen Etkinliklerde, İşitme Engelliler, İşaret Diliyle İstiklal Marşı Okurken Şizofreni Derneği Üyelerinden Oluşan Mehter Takımı Gösteri Sundu.

KÜTAHYA’DA İŞİTME ENGELLİLERDEN İŞARET DİLİYLE İSTİKLAL MARŞI

Engelliler Haftası dolayısıyla Valilik önünde bir araya gelen engelli derneği yönetici ve üyeleri, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, bazı daire müdürleri ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyet Caddesi'nden Karagöz Paşa Camisi'ne kadar yürüdü.

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Engelliler Haftası'nın Kütahya'da çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi.

Kutlamaları engelli dernekleriyle düzenlediklerini dile getiren Turan, "Haftanın anlam ve önemine binaen etkinlikler düzenliyoruz. Etkinliklerimizde engellilerimizin varlıklarını ve toplumdaki yerlerini anlatmaya çalışıyoruz. Bu haftayı dolu dolu geçirmek için halkımızın da katılım göstermesini temenni ediyoruz." diye konuştu.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da engellilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu tür etkinliklerin farkındalık oluşturmak adına faydalı olduğunu belirtti.

Etkinlikte, Kütahya İşitme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri, İstiklal Marşı'nı işaret dili ile sunarken, Kütahya Şizofreni ile Yaşam Derneği üyelerinden oluşan mehter takımı da gösterisini gerçekleştirdi.

Etkinlik, kentte engelli öğrenciler alanında faaliyet gösteren özel rehabilitasyon merkezlerinin çocuk şenliği ile gün boyu devam edecek.

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER